Novatoriški ūkininkai išbandys į rezultatą orientuotą agrarinę aplinkosaugą
  NAUJIENOS
Macikuose pagerbtos GULAG‘o lagerių aukos

Novatoriški ūkininkai išbandys į rezultatą orientuotą agrarinę aplinkosaugą

Kategorija:

Miestas:
Lietuvoje nuo rugpjūčio pradedama taikyti naujos kartos agrarinės aplinkosaugos priemonė, kuri padės išsaugoti gausiai žydinčias natūralias pievas. Gegužės mėnesį paskelbus registraciją, ūkininkų aktyvumas pranoko lūkesčius. Iš daugiau nei tūkstančio pasiūlytų hektarų, bandomajai priemonei atrinkti beveik trys šimtai, priklausantys dvidešimt penkiems ūkininkams. Šiuo metu su jais pasirašomos trejų metų trukmės bendradarbiavimo sutartys.

Pasak priemonės koordinatoriaus Žymanto Morkvėno, jos išskirtinumas yra tai, jog ūkininkai bus skatinami ne už nustatytų reikalavimų įvykdymą (pavyzdžiui, šienavimą po liepos 15 d.), o už pasiektus rezultatus.
Šiuo metu mokslininkų ir gamtosaugos specialistų plačiai pripažintos į rezultatą orientuotos agrarinės aplinkosaugos priemonės gimė Prancūzijoje pačių ūkininkų iniciatyva. Ūkininkai pradėjo rengti žydinčių pievų čempionatus ir varžėsi tarpusavyje, kieno pieva žydi gausiausiai. Jas tyrinėjant vėliau paaiškėjo, jog tokiu būdu buvo pasiekti puikūs rezultatai puoselėjant natūralias, didele gamtine įvairove pasižyminčias pievas.
Atrinkti ūkininkai gaus indikatorinių rūšių sąrašą, pagal kurį patys vertins, kaip kinta jų pievų gamtinė įvairovė. Viena iš atrinktų dalyvių – tai nuo 2004 metų ekologinį ūkį Paparčiuose turinti Audronė Neniškienė.
Plačiau – vaizdo reportaže.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=x4ktiaxeeB4&feature=emb_logo

Į rezultatą orientuotą agrarinės aplinkosaugos priemonę įgyvendina ir finansuoja LIFE integruotasis projektas „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“, bendradarbiaudamas su Aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija ir Nacionaline mokėjimo agentūra. Daugiau informacijos – naturalit.lt.


Monika Midverytė
Projekto „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” grupė
Komunikacijos specialistė
 

Mažės apleistų sklypų

Mažės apleistų sklypų

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui patobulinti žemės naudojimo valstybinės kontrolės mechanizmą, padėsiantį mažinti apleistų sklypų skaičių. Anot šį siūlymą parengusios ministerijos darbo...


Reklama