NAUJIENOS

Norite gauti nemokamą medicininę pagalbą užsienyje – įsigykite Europos sveikatos draudimo kortelę

Kategorija:

Šių metų Europos dienos šventėje Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) organizavo dviejų dienų akciją „Būk saugus ir sveikas Europoje“– vilniečiams ir miesto svečiamsteikė informaciją apie apdraustųjų teises į sveikatos priežiūros paslaugas keliaujant po Europos Sąjungos šalis.
 
Vilniaus TLK atstovai dvi dienas bendravo su praeiviais, besibūriuojančiais prie informacinio stendo,aiškino apie Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamas garantijas, ragino pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu ruošiantis į kelionę po Europą.
 
Vilniaus centre šurmuliavusios šventės lankytojai teiravosi ne tik apie kortelės naudą, bet kur ir kaip ją įsigyti, ką daryti, kai baigiasi jos galiojimas, kuo ji skiriasi nuo kelionės draudimo. Neturintieji kortelės, bet norintysją įsigyti, buvo kviečiami iškart tai padaryti šalia esančiojeVilniaus teritorinėje ligonių kasoje.Vilniaus TLK informacinį stendą savaitgalį aplankė ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrasJuras Požela.
 
Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Linos Vitkauskienės teigimu, prieš dvejus metus jau vykusi akcija ir šiemetsulaukė didelio visuomenės susidomėjimo.
 
„Šiais metais per akciją mūsų informacinį stendą aplankę žmonės gerokai dažniau nei prieš dvejus metus teiravosi, kaip gali pratęsti turimos Europos sveikatos draudimo kortelės galiojimą. Tai rodo, kad vis daugiau žmonių rūpinasi savo saugumu keliaudami. Džiaugiamės, kad į Vilniaus TLK atstovus kreipėsi ir norintieji papasakoti, kaip jiems padėjo kortelė, kai užsienyje prireikė skubaus gydymo“, – akcijos įspūdžiais dalijosi L. Vitkauskienė.
 
Vilniaus TLK primena, kad Europos sveikatos draudimo kortelė yra dokumentas, patvirtinantis apdraustojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikinai būnant Europos Sąjungos šalyse. Europos Sąjungos šalies apdraustasisasmuo turi teisę pasinaudoti mediciniškai būtinomis, valstybės finansuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kai laikinai vieši bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos valstybių, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Europos sveikatos draudimo kortelė yra išduodama nemokamai. Vien praėjusiais metais Vilniaus TLK išdavė daugiau nei 66 tūkst. kortelių.
 
Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija
 
Daugiau informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę rasite čia
http://vilniaustlk.lt/index.php?id=222

Reklama