Norintiems gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką bus užtikrinamas „vieno langelio“ principas
  NAUJIENOS

Norintiems gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką bus užtikrinamas „vieno langelio“ principas

Kategorija:

Miestas:

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų projektui, kuriuo suderinama šiuose nuostatuose įtvirtinta nedarbo draudimo išmokų apskaičiavimo, skyrimo ir mokėjimo tvarka su netrukus įsigaliosiančiu naujos redakcijos Nedarbo socialinio draudimo įstatymu.

Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatuose numatyta, kad bedarbis, kreipdamasis dėl nedarbo draudimo išmokos, teritorinei darbo biržai turi pateikti prašymą skirti nedarbo draudimo išmoką. Čia jam turės būti užtikrinamas „vieno langelio“ principas.

Teritorinėje darbo biržoje bedarbiams bus suteikiama informacija, ar nedarbo draudimo išmoka paskirta, kokio dydžio, mokėjimo pradžia ir pabaiga, nedarbo draudimo stažas, atleidimo iš darbo pagrindas ir pan.

Numatyta, kad sprendimus dėl nedarbo draudimo išmokų skyrimo „Sodros“ teritorinis skyrius priims ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo duomenų gavimo dienos.

Primename, kad nuo liepos 1 dienos nuo 6 iki 9 mėnesių ilgėja nedarbo draudimo išmokos mokėjimo trukmė visiems bedarbiams nepriklausomai nuo turimo darbo stažo. Šiuo metu 9 mėnesių nedarbo draudimo išmoka mokama tik turintiems 35 metų darbo stažą.

Taip pat didėja gaunančiųjų nedarbo socialinio draudimo išmoką aprėptis, nes žmogus turės būti išdirbęs 12 mėnesių per 30 mėnesių darbo stažo. Šiuo metu reikia būti išdirbus 18 – a mėnesių per 36 mėnesius.

Naujos redakcijos Nedarbo socialinio draudimo įstatymas įsigalios nuo liepos 1-osios.

www.lrv.lt


Reklama