Netoli Australijos krantų pastebėjo, ko gero, ilgiausią pasaulyje padarą
  NAUJIENOS

Netoli Australijos krantų pastebėjo, ko gero, ilgiausią pasaulyje padarą

Kategorija:

Miestas:
Žadą atimantis padaras buvo pastebėtas netoli Australijos krantų. 
Visas šis darinys atrodė, kaip vienas gyvūnas, tačiau iš tiesų tai tūkstančiai individualių organizmų, susikibusių tarpusavyje. 

Manoma, kad tai buvo sifonoforas, sudarytas iš tūkstančių mažesnių organizmų, žinomų kaip zooidai. Šie sutvėrimai dar vadinami Apolemia uvaria arba gijine medūza.

Manoma, kad sifonoforo išorinio žiedo perimetras siekė apie net apie 47 metrus.
Kiekvienas individualus zooidas didesniame sifonoforo kūne veikia kaip organas ir vykdo skirtingas funkcijas.
Kai kurie jų turi geliančius čiuptuvėlius, o kiti raudonos spalvos jauku vilioja maistą. Visi kartu jie gali funkcionuoti kaip vienas didelis organizmas. 

Tyrėjų komanda iš „Ningaloo Canyons Expedition“ tyrinėjo jūrinę aplinką aplink Vakarinę Australiją, kur ir susidūrė su šiuo jūrų padaru.
Šis regionas yra garsus dėl plačios gyvūnijos įvairovės, tačiau trūkstant tyrimų apie šią vietovę yra žinoma nedaug.
Šio regiono tyrimui buvo panaudotas ROV − nuotoliniu būdu valdomas povandeninis robotas, bei sonaras. ROV kylant link paviršiaus jo kameros pastebėjo šią gelmių pabaisą.

„Visi buvo priblokšti to ką išvydo,“ – pasakojo biologės Nerida Wilson ir Lisa Kirkendale iš Vakarų Australijos muziejaus.
Bentoso sifonoforas, tariamai vienas gyvūnas, yra vadinamas „plūduriuojančiu miestu“, kuriame išvien dirba gausybė mažesnių organizmų.

Jie pastebimi taip retai, tad apie šiuos padarus aptinkama labai mažai informacijos. Šie gyvūnai yra susiję su koralais bei medūzomis, o gyvena jie iki 3000 metrų siekiančiame gylyje.

www.gismeteo.lt

Reklama