NAUJIENOS

Neteisėtai žvejybai – kontrolės ekspertų dėmesys

Kategorija:

Miestas:

Tarptautinė žvejybos kontrolės konferencija, vykusi spalio 5-6 dienomis Kaune, pritraukė  Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Europos žvejybos kontrolės agentūros (EFCA) žvejybos kontrolės inspektorius ir ekspertus, kurie ne tik aptarė naujausias žvejybos kontrolės aktualijas bet ir pasidalino gerąja praktika kovojant su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba. 

Į konferenciją, organizuotą Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, susirinkę žvejybos kontrolės specialistai apžvelgė savo darbo aktualijas, Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus specialistai skaitė pranešimus apie elektronines inspektavimo ataskaitas, elektroninių žvejybos žurnalų ir rizikos analizės sistemas, žuvininkystės produktų atsekamumo sistemos diegimą Lietuvoje.

Ypač daug dėmesio susilaukė Lietuvos žvejybos kontrolės ekspertų pristatyta informacija apie darbe betarpiškai naudojamas informacines sistemas – Žvejybos duomenų informacinę sistemą (ŽDIS) ir ŽDIS mobiliąją programėlę. Naudojant šiuos informacinių technologijų sprendimus, pritaikytus žvejybos kontrolei, Lietuvoje, kol kas vienintelėje iš trijų Baltijos šalių, yra kuriamos ir naudojamos elektroninės inspektavimo ataskaitos, ypač sudominusios konferencijos dalyvius, bei priežiūros ataskaitos, tikrinami žuvininkystės produktų atsekamumo dokumentai, gaunami išankstiniai pranešimai iš žvejybos laivų apie jų numatomus veiksmus vykdant žvejybinę veiklą, o naudojant anksčiau minėtus duomenis vykdoma ir žvejybos laivų rizikos analizė įvairiais aspektais.

Nemažai diskusijų sukėlė inspektavimo ir IT priemonių naudojimo klausimai bei problematika, teikti pasiūlymai dėl naudojamų žuvininkystės kontrolės sistemų tobulinimo.

EFCA atstovas apžvelgė Baltijos šalių inspektorių darbo subtilybes vykdant žvejybos kontrolę tolimuosiuose žvejybos rajonuose, Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisijos (NEAFC) ir Žvejybos šiaurės vakarų Atlante organizacijos (NAFO) vandenyse.

 

www.zum.lt


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama