NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Nepriklausomybės šalikas apjuosė aikštę ir širdis

Kategorija:

Miestas:

Gyventi taikoje, vienybėje ir darnoje – tokios minties įkvėptiPanevėžio rajono Geležių gyventojai beveik mėnesį su įkvėpimu vieningai darbavosi megzdamitrispalvį šaliką ir vakar juo iškilmingai apjuosė miestelio aikštę. Akcija skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Šventėje dalyvavo ir už originalią idėją jos iniciatoriams bei dalyviamspadėkojo Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Meras rūpestingai atliko jam patikėtą pareigą išmatuoti šaliko ilgį. Paskelbtas rezultatas – 87 metrai – buvo palydėtas džiugiais šventės dalyvių aplodismentais ir susižavėjimo šūksniais. 

Idėjos sumanytoja – Geležių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jovita Barolienė. Dar vasario mėnesio pradžioje ėmusi mąstyti, kaip įdomiai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kūrybinga pedagogėmokyklos bendruomenei pasiūlė numegzti didelį trispalvį šaliką. Mokyklos darbuotojai noriai ėmėsi darbo, tačiau vaikams darbuotis virbalais, pasirodo, buvo pernelyg sunki užduotis. Jiems į pagalbą pasisiūlė mamos.

Po truputį azartas didėjo, megzti šalikąpanoro vis daugiau miestelio žmonių. Mezginys keliavo iš vienų namų į kitus. Visus suvienijusį bendrą darbą tarpusavyje aptarinėjo kaimynai, bendradarbiai, draugai.

Vasario 16-osios išvakarėse trispalvis mezginys jau siekė 25 metrus.Šventiniame renginyje pasidžiaugę originaliu tautiniu savo rankų darbo šaliku, geležiečiainutarėnesustoti ir sumanymą tęsti. Entuziazmas liejosi per kraštus, tik siūlų pritrūko, tad vieni ėmė ardyti senus megztinius, kiti geltonų, žalių ir raudonų siūlo važiavo pirkti į Panevėžį.

„Sutarėme, kad mūsų idėjasujungs dvi šalies nepriklausomybę žyminčiasšventes – Vasario 16-ąją iki Kovo 11-ąją, ir savo mezginį pavadinome Nepriklausomybės šaliku“, – apie miestelio gyventojų spontaniškai pratęstą iniciatyvą pasakojo J. Barolienė.

Pasak mokytojos, simboliška, kad bendras darbas tarsi tiltas sujungė dvi Lietuvai svarbias datas, tačiau dar svarbiau, kad jis sujungė žmonių širdis, įžiebė bendrystės, vienybės ir solidarumo jausmą.

Juosdami miestelio aikštę trispalvių šaliku, žmonės kalbėjo, kad jis skleidžia ypatingą šilumą ir gėrį, viduje pažadina gražiausius jausmus.

Rytoj, kovo 11 d., per 30 Geležių gyventojųšaliką veš į Vilnių ir juo nešini dalyvaus iškilmingoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtoje šventinėje eisenoje „Mūsų laisvė“.

Atgal į Geležius parvežtas šalikas poilsio neturės, o tęs aktyvų gyvenimą. Jis ir toliau bus mezgamas artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio garbei.

„Tikiuosi, kad kitų metų Vasario 16-ąją vėl turėsime gražią ir prasmingą šventę“, – viliasi J. Barolienė.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama