NAUJIENOS

Nepatikrinta informacija iš nepatikimų šaltinių – būdas kelti paniką ir kurstyti neapykantą

Kategorija:

Miestas:
Viešojoje erdvėje sklando gandai. Gandai, nepatikrinta informacija iš nepatikimų šaltinių – tik dar vienas panikos šaltinis. Šiandien, 2020 m. balandžio 1 d. portale visuomenesbalsas.lt pasirodžiusioje publikacijoje „Radviliškio ligoninėje – izoliacinėje palatoje sunkiai sergantis ligonis“ pateikta informacija neatitinka tikrovės.

Atlikta šiame straipsnyje nušviečiamo atvejo analizė ir nustatyta, kad straipsnyje minimu atveju neblaivus Radviliškio miesto gyventojas, jo paties teigimu, neseniai grįžęs iš užsienio, pats atėjo prie Radviliškio ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus ir pranešė galimai neturįs kur izoliuotis. Policijos pareigūnai, iškviesti ligoninės darbuotojų, drauge su medikais priėmė sprendimą Radviliškio greitosios medicinos pagalbos automobiliu radviliškietį nuvežti į Respublikinę Šiaulių ligoninę, kur iki šiol pilietis laukia testo dėl koronaviruso atsakymo. Kai bus gautas atsakymas, jis bus patalpintas į savivaldybės numatytas saviizoliacijai skirtas patalpas.

Taigi, į jokią Radviliškio ligoninės palatą straipsnyje minimas asmuo nepaguldytas, jokių pašalinių žmonių įvykio vietoje nebuvo, jokiems žmonėms nei greitosios medicinos pagalbos automobilio medikė, nei vairuotojas jokios informacijos apie paciento būklę nesuteikė.

Būtume dėkingi, kad visokios sąmokslo teorijos apie slepiamą informaciją nebūtų kuriamos. Informacija nėra slepiama, ji teikiama tik oficialiai patvirtinta. Savivaldybių ekstremaliųjų situacijų operacijų centrai apie koronavirusu užsikrėtusius asmenis gauna iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir viešina tik oficialiai patvirtintą informaciją.

Prašome straipsnio autoriaus šiuo įtemptu metu rengiant straipsnius ar viešinant informaciją savo Facebook paskyroje teikti teisingas, tikslias ir nešališkas žinias, kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius, atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais. Jeigu nėra galimybės patikrinti informacijos šaltinio patikimumo, tai nurodyti skelbiamoje informacijoje.

Būkite saugūs, saugokite save ir kitus. Apie visus jums žinomus asmenis, grįžusius iš užsienio ir nesilaikančius saviizoliacijos, raginame pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras rekomenduoja Radviliškio rajono gyventojams sekti oficialius informacijos šaltinius, tokius kaip http://koronastop.lrv.lt/http://sam.lrv.lt ir http://nsvc.lt, taip pat Radviliškio rajono savivaldybės svetainėje internete adresu www.radviliskis.lthttp://labas.radviliskis.lt ir Radviliškio rajono savivaldybės paskyra socialiniame tinkle Facebook.

Radviliškio rajono savivaldybės inf.


Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama