Nepamirštamas susitikimas su fotomenininku Mariumi Čepuliu
  NAUJIENOS

Nepamirštamas susitikimas su fotomenininku Mariumi Čepuliu

Kategorija:

Miestas:
Tęsdami projekto „Blykstė 2020“ vykdymą Paluknio bibliotekoje, savo lankytojus pakvietėme į susitikimą su žinomu gamtos fotomenininku Mariumi Čepuliu.Rugsėjo 21 d. į biblioteką susirinkę Paluknio „Medeinos“ gimnazijos 7–9 klasių moksleiviai, lydimi biologijos mokytojos D. Pansevič, nekantriai šurmuliavo spėliodami, ką naujo sužinos ar išgirs iš fotografo apie gamtą ir žvėris. Bet vos atvykus fotografui M. Čepuliui ir prasidėjus susitikimui, auditorijos dėmesį prikaustė įdomus ir įtraukiantis fotomenininko pasakojimas apie jo gyvenimišką kelionę į gamtos fotografiją su visomis sėkmėmis ir nesėkmėmis, įvairiomis situacijomis ir nuotykiais fotografuojant gyvūnus, paukščius ir gamtą.

Pasakojimus menininkas papildė savo paties darytomis nuotraukomis ir trumpais filmukais, kur vaizduojama, kaip, pasigaminęs slėptuvę „gulbę“ arba „arklį“, bando priartėti prie laukinių paukščių ar žvėrelių, kad padarytų įspūdingą kadrą. O auditorijai uždavus klausimą apie fototechniką ir jos išmanumą, tuoj pat atsako, kad reikia išmanyti daug parametrų ir pačiam nusistatyti fotoaparatą sau reikiamu režimu, o nepasitikėti automatika. Daug pasakojo apie fotografavimą iš slėptuvės, kur kartais reikia tūnoti valandų valandas, kad pavyktų „pagauti“ taip norimą kadrą.
Fotomenininkas atskleidė, kad kokybiškai nuotraukai padaryti reikia itin daug žinių. Kad „pagautum“ gerą kadrą, turi žinoti viską apie gyvūnus, laiką, orus, vietą ir t.t. M. Čepulis ne tik rodė filmuotą medžiagą apie slėptuves gamtoje, bet ir pats gyvai pasipuošė maskuojančiais apdarais ir net davė pauostyti, kad jaunimas suprastų, kiek pastangų ir nepatogumų kartais reikia iškęsti, kad „pagautum“ tą vienintelį kadrą. Dar daug žinių moksleiviams pateikė apie žaibų, audrų, debesų ir naktinio dangaus fotografavimą, netgi nurodė, kokiomis išmaniosiomis programėlėmis naudojasi, kad tiksliai sužinotų, kada bus audra ar žaibuos.

Susitikimo pabaigoje fotomenininkas noriai ir smagiai atsakinėjo į jam moksleivių bei biologijos mokytojos užduodamus klausimus. Nepastebimai greitai ir labai įdomiai praėjo susitikimas – fotomenininkas puikus pašnekovas, įdomus žmogus, mylintis ir tausojantis gamtą. Esame dėkingi M. Čepuliui už suteiktas žinias ir smagų buvimą kartu.
 
Danutė Nekulsian
Trakų viešosios bibliotekos
Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė
 

Reklama