NAUJIENOS

Nemokamos užduotys apie gamtą ir galimybė tapti jaunuoju gamtos reindžeriu virtualiai

Kategorija:

Miestas:

Nemokama Jaunųjų gamtos reindžerių platforma karantino laikotarpiu sulaukia vis daugiau vaikų bei specialistų, kuriančių užduotis jauniesiems gamtininkams dėmesio. Per pastarąją savaitę platformoje apsilankė daugiau nei 27 000 lankytojų, užsiregistravo daugiau nei 5300 vaikų.

Jaunųjų gamtos reindžerių platformoje užduotis gali atlikti 6-14 m. amžiaus vaikai, tačiau patys mažiausieji gamtininkai gali spręsti užduotis kartu su tėvelių pagalba, o vyresni nei 14 m. amžiaus pasitikrinti turimas žinias, o galbūt tai pat išmokti ko nors naujo. Platformoje užduotys yra skirtos dviem amžiaus grupėms, t.y. 6-10 m. ir 11-14 m. vaikams, leidžia tinkamai paskirstyti užduotis pagal jų sudėtingumą. Kiekvienoje užduotyje dar rasite ir lygius, nuo lengvos iki sunkios užduoties.

Užduotys tai pat yra suskirstytos į kategorijas pagal temas, pvz.: Aplinkosauga, Vabzdžiai, Žuvys, Paukščiai ir kt. Spręsdami skirtingoms kategorijoms priklausančias užduotis jaunieji gamtininkai renka ženklelius su šią kategoriją simbolizuojančias piešinėliais ir varžosi tarpusavyje dėl tapimo vyriausiuoju gamtos reindžeriu.

Specialistai visą reikiamą pagalbą užduočių kūrimui gali rasti skiltyje „Mediateka“, kurioje atskirai yra aprašyta kaip kurti skirtingų tipų užduotis, nesvarbu ar tai būtų testas, kryžiažodis, dėlionė ar aktyvių zonų užduotis. Taigi kiekvienas specialistas, pasitelkęs savo sukauptą žinių lobyną gali užduotis kurti dar ir labai kūrybiškai.

Pradėti naudotis platforma yra labai paprasta, tereikia paspausti ant nuorodos esančios žemiau ir užsiregistruoti.

Nuoroda į platformą:
www.gamtosreindzeris.lt

Pradedantiems ir patyrusiems gamtos reindžeriams Nacionalinis lankytojų centras yra paruošęs specialias virtualias užduotis apie Lietuvos saugomas teritorijas:

✅GYVŪNAI - SAUGOMŲ TERITORIJŲ TALISMANAI

Naudojantis nurodytais šaltiniais, teisingai išsprendę kryžiažodį vaikai ne tik sužinos apie tai, kuo ypatingi gyvūnai, pasirinkti saugomų teritorijų talismanais, tačiau tuo pačiu geriau pažins jų atstovaujamas saugomas teritorijas bei gebės savarankiškai susirasti reikiamą informaciją internete, o sutikęs miške neįprasto dydžio miegapelę, kukutį ar vėžlį tikrai neišsigąs, o drąsiai jam paspaus ranką. Užduotis skirta 6-10 m. amžiaus vaikams.


✅LIETUVOJE SAUGOMOS VABZDŽIŲ RŪŠYS

Šį, aktyvių zonų užduotis, skirta 6-10 m. amžiaus vaikams kvies atsiversti naujosios Lietuvos raudonosios knygos sąrašą ir kartu su tėvelių pagalba nustatyti kurios vabzdžių rūšys yra saugomos. Taigi spalvingi paveikslėliai ne tik leis pažinti Lietuvoje gyvenančių, pačios gausiausios gyvūnų grupės – vabzdžių rūšių įvairovę, bet ir sužinoti kaip jie yra skirstomi pagal panašumą.


✅IŠSKIRTINĖ KAUNO MARIŲ REGIONINIO PARKO VERTĖ

Tai testas vyresniesiems gamtininkams, 11-14 m. amžiaus vaikams, supažindinantis su saugomų teritorijų herbais iš juose pavaizduotomis kultūrinėmis, gamtinėmis bei kraštovaizdžio vertybėmis, kurios atskleidžia saugomos teritorijos išskirtinę vertę. Nors klausimų tik trys, tačiau užduotis leis pasijausti tikru aplinkosaugos specialistu, kuris tikrai supranta, jog Lietuvos saugomose teritorijose turime visą saugomą darnų kompleksą, kuriame kiekvienas elementas svarbus.

Nacionalinis lankytojų centras tai pat kviečia atskleisti saugomų teritorijų paslaptis, sprendžiant užduotis, kurias parengė Žemaitijos nacionalinis parkas, Metelių regioninis parkas, Kurtuvėnų regionininis parkas ir kt.

Užduotys kiekvieną dieną yra atnaujinamos, jų daugėja, jos darosi vis įvairesnės, kas tikrai neleis gamtininkams nuobodžiauti namuose!

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos informacija


Reklama