Nematoma paveikslo pusė
  NAUJIENOS

Nematoma paveikslo pusė

Kategorija:

Miestas:
2020 m. sausio 8 d., trečiadienį, 16.30 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks tyrimo „Nematoma paveikslo pusė“ pristatymas. Įėjimas nemokamas.
 
Sausio mėnesį net 7-iuose Lietuvos regionų muziejuose startuoja unikalus projektas „Nematoma paveikslo pusė“. Tai – ciklas parodų, kuriose pristatomi paveikslai iš muziejų fondų ir jų tyrimų vaizdai, atlikti pasitelkiant ultravioletinius, infraraudonuosius ir rentgeno spindulius.
Projektas „Nematoma paveikslo pusė“ skirtas supažindinti Lietuvos muziejų lankytojus su dalimi meno kūrinių technologinių tyrimų, kurie Lietuvoje atliekami jau keletą dešimtmečių. Fiksuojant paveikslų vaizdus infraraudonųjų, ultravioletinių ir rentgeno spindulių diapazone bei juos derinant su įprastai matomu vaizdu net ir neįgudęs žiūrovas gali pamatyti daugybę skirtumų ir pažvelgti į gilesnius, plika akimi nematomus kūrinio sluoksnius, pasakojančius savitą kūrinio istoriją.
Senieji paveikslai nuo sukūrimo iki šių dienų paprastai būna patyrę nemažai pokyčių – restauravimų, atnaujinimų, pertapymų, formato pakeitimų ir kitų, tačiau apie juos paprastai žino tik specialistai. Tai yra ir neatsiejama mūsų paveldo istorijos dalis, o ir patys skirtingose spektro srityse užfiksuoti vaizdai yra savotiškai įdomūs vizualiai. Kviečiame lankytojus pasijusti tyrinėtojais ir pasinerti į nematomos mūsų kultūros paveldo istorijos gelmes.
 
Parodų atidarymai vyks:
 
Sausio 8 d. 16.30 val. Chaimo Frenkelio viloje;
Sausio 9 d. Pasvalio krašto muziejuje;
Sausio 15 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje;
Sausio 16 d. Rokiškio krašto muziejuje;
Sausio 22 d. Žemaičių muziejuje „Alka“, Telšiuose;
Sausio 24 d. Kretingos muziejuje;
Sausio 28 d. Lazdijų krašto muziejuje.
 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Jolita Kirkilaitė
Šiaulių „Aušros“ muziejaus
Ryšių su visuomene skyrius
 
 

Reklama