NAUJIENOS

Naujosios Akmenės centrinė aikštė pelnė antrą konkursinį pripažinimą

Kategorija:

Miestas:
Savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo, architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti vedėjos pareigas, Erika Šypalienė dalyvavo Vilniaus rotušėje surengtame XII Lietuvos urbanistiniame forume. Forume Savivaldybės administracijai įteiktas aplinkos ministro Kęstučio Navicko padėkos raštas „už iniciatyvas ir naujoves, formuojant savitą kraštovaizdį urbanizuotoje aplinkoje“. Šis pripažinimas pelnytas už Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę. 
Aplinkos ministerija prieš kelis mėnesius paskelbė kviečianti savivaldybių administracijas, valstybės saugomų teritorijų direkcijas ir kraštovaizdžio architektus teikti konkursui įgyvendintus vietovių kraštovaizdžio išsaugojimo ir sutvarkymo projektus. Akmenės rajono savivaldybės administracija konkursui pristatė Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę – Leopoldo Petravičiaus aikštę. Jos projektas ir buvo teigiamai įvertintas minėtame konkurse. 
Šis rajono centro pagrindinės aikštės oficialus profesionalų pripažinimas – nebe pirmas. 2015 metais nominacijoje geriausias 2007-2013 m. programavimo periodu Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“ pirmąją vietą laimėjo projektas „Naujosios Akmenės centrinės aikštės su prieigomis kompleksiškas sutvarkymas“. Geriausių Vakarų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimą organizavo Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamentas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.
Pasak Savivaldybės mero V. Mitrofanovo, bet kurio miesto centrinė aikštė – tai vizitinė kor­telė. Ji turi atrodyti preciziškai sutvarkyta, įdomi, o Naujosios Akmenės aikštė – tikrai išskirtinė. Naujosios Akmenės miestas yra pastatytas ant buvusios pel­kės. Todėl architektų idėja – per visą aikštę einančios kalvos yra tam tikros bangos – pelkės imitacija. Pastatyti ir betoniniai monolitai, nes Naujosios Akmenės vardas dažniausiai buvo siejamas su AB „Akmenės cementas“. Taigi šie monolitai yra dar vie­nas išskirtinumas, kuris primena Naujosios Akmenės, kaip apie cementininkų miesto, istoriją.
 
Savivaldybės administracijos
Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus
ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Autorės nuotr. Savivaldybės vadovai ir ministro padėkos raštą parvežusi Erika Šypalienė džiaugėsi, kad tai - dar vienas apdovanojimas, papildęs Akmenės krašto laimėjimų galeriją
Jono Vapsvos nuotraukose – Naujosios Akmenės miesto centrinė aikštė

 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama