NAUJIENOS

Nauji bioekonomikos verslo modeliai gali padidinti ūkininkų pajamas

Kategorija:

Miestas:

Europos Sąjunga siekia skatinti ūkininkus aktyviau įsitraukti į bioekonomikos sektorių, domėtis moksliniais tyrimais ir inovacijomis. Šią savaitę apie tai buvo diskutuojama Bukarešte (Rumunija) įvykusiame neformaliame žemės ūkio ministrų susitikime, kuriame dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Šiuo metu ES institucijose aktyviai diskutuojama dėl Bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 metų. Vienas iš prioritetų – didesnis dėmesys moksliniams tyrimams ir bioekonomikai. Neformalaus susitikimo metu ministrai aptarė, kokių politinio poveikio priemonių reikėtų imtis, kad naujasis žemės ūkio politikos strateginis planas skatintų ne tik žemės ūkio ir miškininkystės dalyvavimą bioekonomikoje, bet ir ūkininkų „apetitą“ inovacijoms bei moksliniams tyrimams.

„Lietuvoje bioekonomika yra vienas iš prioritetų žemės ūkio ir kaimo plėtros srityje. Tai pabrėžiama Žemės ūkio ministerijos parengtoje Baltojoje knygoje“, – susitikime kalbėjo ministras G. Surplys. Pasak jo, būtina skatinti gamintojus būti aktyviais ir labiau įsitraukti į naujus bioekonomikos verslo modelius, gaminti aukštos pridėtinės vertės produktus. „Todėl labai svarbu, kad politikos gairės ir įgyvendinimas praktiniu lygmeniu būtų suderinti: daugiau galimybių ir priemonių bei mažiau kliūčių šioje srityje“, – pabrėžė ministras.

Susitikimo metu daug kalbėta apie priemones ūkininkų švietimui, informacijos sklaidai ir inovacijų pritaikymui. Lietuvoje pagal projektą „Vartai į inovacijas“ ruošiamasi sukurti centrą, kuris informuos ūkininkus apie produktų naujoves, paslaugas ir suteiks žinių apie naujas technologijas.

Ministras G. Surplys taip pat įteikė 11 Centrinės ir Rytų Europos šalių žemės ūkio ministrų kvietimus rugsėjo mėnesį atvykti į kasmetinį renginį „Taikos duona“, kuris šiemet organizuojamas Lietuvoje. Jo metu surengta žemės ūkio ministrų ir socialinių partnerių konferencija bus skirta problemoms, susijusioms su klimato kaita ir tvariu žemės ūkiu, ypatingą dėmesį skiriant jauniesiems ūkininkams.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Jeronimas Laucius. Pasaulio garsai

Lapkričio 11–17 d. energijų horoskopas

Reklama