Naujas etapas sostinės ugdymo įstaigose – kokybės ir emocinio komforto paieškos
  NAUJIENOS

Naujas etapas sostinės ugdymo įstaigose – kokybės ir emocinio komforto paieškos

Kategorija:

Miestas:
Mokslo  metų pradžios išvakarėse Vilniaus meras Remigijus Šimašius tradiciškai  susitiko  su visų sostinės mokyklų ir darželių  vadovais – pasveikinti artėjančios rugsėjo 1-osios proga ir aptarti svarbiausius mokslo metų siekius ir darbus.  Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusio šventinio pasitarimo proga koncertavo Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras.
  
Kreipdamasis į darželių  vadovus ir vadoves, miesto meras  pirmiausiai  atkreipė  dėmesį, kad po ilgo laiko yra tiek daug kuo pasidžiaugti:  pirmasis sudėtingas etapas įveiktas per beveik du metus  – savivaldybės darželiuose atsirado daugiau vietų (sukurta iš viso papildomai 2 500 vietų savivaldybės darželiuose ir 2 000 vietų privačiuose) ir dar yra daugiau kaip 1000 laisvų vietų, darželių registracijos sistema tapo patogesnė ir nebelūžta. Atviri duomenys užtikrina visišką skaidrumą, kuris niekam neleidžia prasmukti be eilės. Šiemet pirmą kartą savivaldybė skyrė darželiams lėšų savo turtui atnaujinti ir tai yra pirmas atvejis Vilniuje per du dešimtmečius, kai buvo skirtos lėšos patalynei darželiuose atnaujinti. Jokios rinkliavos iš tėvelių būtiniausioms prekėms nei viename darželyje jau nėra būtinos.

„Vilnius – augantis miestas ir man smagu būti jo meru. Šiandien kviečiu į Vilniaus darželius ir naujus vaikučius, ir naujus darbuotojus. Perėjome į kitą etapą, kurio tikslas – užtikrinti darželius, kurie būtų kuo arčiau namų ir visokeriopą kokybę juose. Investuojame į ugdymo aplinkos gerinimą,  padidinome auklėtojų atlyginimus, priimsime daugiau darbuotojų – nuo liepos darželių auklėtojos gauna 150 eurų didesnį atlyginimą, be to, šią vasarą padidinome darbuotojų skaičių, tenkantį vienam vaikui. Vidutiniškai kiekvienai darželinukų grupei tenka po pusė papildomo etato“, – vardijo naujoves miesto meras.

Šiuo metu sostinėje veikia 127 valstybiniai  darželiai, kuriuose dirba daugiau kaip 1,8 tūkst. auklėtojų.  Šiemet įsteigti net 600 nauji  etatai auklėtojoms – kokybiškesniam mažųjų ugdymui ir atidesnei priežiūrai.  120 privačiuose darželiuose šiuo metu ugdomi jau daugiau kaip 5 666 vaikų.

Vilniau savivaldybė turi kuo  pasidžiaugti ir su mokyklų vadovais – padidinus finansavimą, kuriama palanki ugdymuisi aplinka, o apibendrintas valstybinių brandos egzaminų rodiklis parodė,  kad esame geriausi  visoje  šalyje. Sostinėje turime net 10 tūkst. olimpiadų prizininkų.  Brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų buvo įrašytas net 629 abiturientams, o tai yra net 15  proc.  visų  šiemet baigusių  mokyklas. Sostinė – lyderė šalyje, pirmoji sukūrusi modernią, sklandžiai veikiančią elektroninių prašymų pateikimo į mokyklas sistemą. Šįmet vilniečiai prašymus lankyti mokyklas teikė elektroniniu būdu, todėl jiems nebereikia būriuotis eilėse prie mokyklų.

Kreipdamasis į mokyklų vadovus, meras R. Šimašius  akcentavo svarbiausias kryptis ir prioritetinius tikslus šiais metais – tai kūrybinė atmosfera ir gera emocinė  aplinka mokyklose. Meras kviečia mokytojus įkvėpti moksleiviams smalsumo, parodyti gamtos, tiksliųjų mokslų, technologijų pažinimo teikiamą džiugesį, užduoti pakankamą fizinio aktyvumo toną – paskatinti daugiau aktyviai judėti, žiemą čiuožinėti prie mokyklų įrengtose čiuožyklose. Šią  vasarą pirmąkart Vilniaus mokyklų salės buvo atvertos sportuojantiems vaikams.

Džiugu, kad šiemet visus  penktokus pasieks puiki iniciatyva ir įrankis kurti – mikrokompiuteriukai. Projekto iniciatoriai padovanos apie 6  tūkst.  moksleivių  po mikrokompiuterį. Tikimasi, kad  kiekviena mokykla turės iniciatyvius mokytojus ir atviras erdves, kur vaikai galės savarankiškai  kurti, programuoti. 

Susitikime mokyklų vadovams pabrėžta, kad iš jų tikimasi iniciatyvų, o savivaldybė įsipareigoja sukurti kuo geresnes galimybes jas įgyvendinti, mažinti biurokratines kliūtis. Paraginta dalytis patirtimis, diskutuoti, kad silpnesnės mokyklos turėtų galimybę stiprėti, pasinaudodamos geriausių mokyklų patirtimi. Pagalbos ir dėmesio visada galima rasti Vilniaus švietimo pažangos centre  Mokytojų namuose. 

Vilnius sparčiai auga ir artimiausiais metais mokykloms mokinių tikrai netrūks. Kartu tai kelia ir daug naujų iššūkių savivaldybei. Į sostinės mokyklas jau užsiregistravo 6788 pirmokai -  600 daugiau nei praėjusiais metais.  Siekdama suteikti galimybes jauniausiems mokinukams mokytis kuo arčiau namų, savivaldybė įsteigė šiemet papildomas pirmas klases 15 mokyklų. 

Šiuo metu Vilniuje veikia 121 bendrojo ugdymo mokykla ir jose mokosi apie 61 tūkst. mokinių, dar 25 privačiose mokyklose mokosi apie  5 tūkst. moksleivių.  Mokyklose  dirba daugiau kaip 5,2 tūkst. mokytojų.  

Nuotraukos - S. Žiūros


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Reklama