NAUJIENOS

Natūralūs kalėdiniai žaisliukai

Kategorija:

Miestas:
Artėja gražiausios šventės, namuose norisi kuo daugiau šilumos ir jaukumo. Šilumą sukurti galima ne tik šildymo aparatais, bet ir rankų darbo kalėdinėmis dekoracijomis. Rankdarbiai ir kūrybinės užduotys ne tik lavina sąmoningumą, turi terapinį poveikį, bet ir suteikia didžiulį pasitenkinimą, o jei tai atliekama kartu su šeima, tai suteikia dar daugiau malonumo ir šilumos.  Mėgaukitės procesu! 
 
3 žaisliukų idėjos
 
Pakabinami kankorėžiaiReikės:
 
Kankorėžių;
Karštų klijų;
Natūralių džiuto siūlų/ dovanų pakavimo siūlų/ lininio špagato.
 
Geriau rinktis kankorėžius ne tokius išsiskleidusius, kad jų viršūnė būtų siauresnė ir galima būtų apvynioti siūlą aplink ji. Tinka ir eglių ir pušų kankorėžiai. Jei kankorėžiai rinkti lauke, juos reikia išdėlioti ir palaikyti prie šilto radiatoriaus, kad šiek tiek išdžiūtų.
 
Išdžiūvus kankorėžiams su karštais klijais jo viršuje priklijuojame siūlo galą ir suformuojame kilpą, kuria jis bus kabinamas ant šakelės, ją užtvirtinti . Tepant karštais klijais vyti siūlus aplink kankorėžį iki norimo ilgio, nukirpti siūlą ir priklijuoti jo galą. Belieka puošti kalėdinę eglutę ar jos šakas.
Skambančios gilės


Reikės:

 
Karštų klijų;
Gilių kepurėlių;
Mažų dekoratyvinių skambaliukų;
Plonos vielutes ar siūlo;

 

Gilių kepurėlių kraštelius šiek tiek patepti karštais klijais ir priklijuoti mažus dekoratyviniu skambaliukus. Palikti išdžiūti. Prisiklijavus pririšti ploną virvutę ar siūlą prie gilės kepurėlės ir dekoruoti savo pasirinktą kalėdinę dekoraciją.
 
  
Kvepianti girliandaApelsinų/žalių citrinų/citrinų/raudonų ar žalių greipfrutų;
Sausainių formelės (žvaigždučių/širdelės/ apvalios formos);
Siūlo plonos virvutės/ valo;
Storesnės adatos;


 
Citrusinių vaisių žievelės spalva skirasi, todėl išdžiuvusios girliandos dalys, taip pat bus skirtingų spalvų. Žaliosios citrinos ir žaliojo greipfuto girliandos dalys bus žalios spalvos, citrinos – geltonos, apelsino – oranžinės ir t.t.
Citrusinius vaisius lupti atsargiai, kad žievelė nesuskiltų ir liktų kuo didesnis jos plotas, jei žievelė storesnė, jos vidinės pusės minkštąją dalį su peiliu išskobti, kad žievelė liktų kuo plonesnė. Pasirinkta sausainių formele išspausti figūrėles, jas suverti ant siūlo. Verti duriant iš viršaus į apačią ir iš apačios į viršų, tuomet imti kitą išspaustą formelę  ir vėl verti.
Dėti į orkaitę ir pravėrus duris džiovinti 100 laipsnių apie 30 min, sekti, kad neperdžiūtų ir neprarastų spalvą. Išimti ir leisti atvėsti. Mėgautis puošimu.

Gintarė Ulman

Reklama