NAUJIENOS

Namus užpuolė pelėsis - laikas imtis tinkamų priemonių

Kategorija:

Miestas:

Daugelis namų aplinkoje neretai susiduria su įvairiais nemalonumais: parazitais, kenkėjais, pavojingais mikroorganizmais ir kt. Jokia išimtis ir gyvenamosiose patalpose atsiradęs pelėsis. Tai tampa išties didelė ir kankinanti problema, nes išprašyti tokį nepageidaujamą “svečią” iš namų nėra taip paprasta. Svarbiausia nieko nelaukti. Ką reikia žinoti apie namų priešą pelėsį ir kokiais būdais jį panaikinti? 

Kodėl jis atsiranda?

Jeigu kyla klausimas, kas paskatina pelėsį veistis jūsų namų erdvėse, svarbu žinoti, kad pagrindinis pelėsio atsiradimą lemiantis veiksnys yra drėgmė. Taigi natūralu, kad rudens laikotarpiu, kai orai vėsta ir drėgmės aplinkoje yra daugiau, didesnė tikimybė, kad namuose apsigyvens šis nelaukiamas įnamis. Tiesa, tam, kad atsirastų pelėsis, užtenka netgi vienos drėgnesnės namo sienos, kampo, langų atbrailų ir pan. Dėl šios priežasties svarbu gyvenamojoje aplinkoje palaikyti tinkamą drėgmės balansą, reguliariai vėdinti patalpas ir užtikrinti tolygų namų apšildymą. 

Susidoroti padės specialistai

Yra daugybė purškalų, valiklių ir kitų panašių priemonių, padedančių kovoti su namuose įsiveisusiu pelėsiu. Visgi neretai tokios priemonės padeda tik kuriam laikui, ypač tuomet, jei problema jau įsisenėjusi. Be minėtų pagrindinių kriterijų (tinkamas apšildymas, drėgmės mažinimas bei patalpų vėdinimas) naudinga kreiptis pagalbos į kenkėjų naikinimo tarnybas, kuriose dirbantys asmenys padės profesionaliai susidoroti su pelėsio nemalonumais. Kilus neaiškumams, verta pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars ir reikiamu atveju atliks pelėsio valymo darbus už jus. Svarbiausia, kad kaina ir kokybė pateisintų visus jūsų lūkesčius! 

Pelėsis pavojingas ne tik namams, bet ir sveikatai

Nereikėtų pamiršti, kad pelėsis kenkia ne tik sienoms, luboms ar įvairiems namuose esantiems paviršiams. Jei namuose gyvena pelėsis, didelė tikimybė turėti ir įvairių sveikatos negalavimų. Manoma, kad didžiausią įtaką pelėsis daro kvėpavimo takams. Be to, silpnėja žmogaus imunitetas, gali atsirasti alergijos, infekcijos, didesnis nuovargis, dirglumas, odos pakitimai. 

Akivaizdu, kad reikėtų atkreipti dėmesį ir susirūpinti aplinkos ir sveikatos saugumu namuose pastebėjus net ir mažiausią pelėsio lopinėlį. Jei priemonių imsitės laiku, pelėsio atsikratyti bus paprasčiau, o ir žala tokiu atveju - mažesnė. 

Indrė Skirkevičienė 

Reklama