NAUJIENOS

Naisiuose atidarytos puodžiaus dirbtuvės

Kategorija:

Miestas:

Naisiuose, prie Literatūros muziejaus esančiame senoviniame svirne, iškilmingai ir neįprastai atidarytos puodžiaus dirbtuvės. Čia įsikūrė molio meistras, tautodailininkas Mindaugas Turolevičius. Naisių žemės ūkio bendrovė suteikė patalpas ir dalį svirno pritaikė molio dirbtuvėms.

Molio dirbtuvių atidaryme dalyvavęs kultūros mecenatas, LR Seimo narys Ramūnas Karbauskis pasidžiaugė, kad vienas meistras iš Kuršėnų persikėlė į Naisius, o tai leis turėti ir edukaciją, ir suvenyrų, ir malonu bus matyti, kaip dirbama su moliu.

Ramūnas Karbauskis pažymėjo, jog kiekvienais metais Naisiuose atsiranda kažkas naujo, tad ir šios dirbtuvės ir liepos antrąjį savaitgalį įvyksiąs Naisių vasaros festivalis padovanos kai kurių naujienų. Paklaustas apie Naisių vasaros serialą, jis pridūrė, jog šiais metais bus padaryta pertrauka ir serialas nebus filmuojamas, o kitais metais švenčiant Lietuvos valstybės šimtmetį serialas bus filmuojamas ir transliuojamas.

Molio dirbtuvių šeimininkas Mindaugas Turolevičius, dirbtuvių atidarymo proga, pakvietė norinčius prisiliesti prie puodžiaus darbo. Reikėjo iš Vokietijos naujai gautos elektrinės krosnies išimti puodą ir patalpinti į raugą. Norinčių atsirado nemažai – ypač aktyvūs buvo Naisių vasaros teatro aktoriukai. Net pats Ramūnas Karbauskis išbandė puodžiaus amatą...

Dirbtuvėse jaukiai išdėliotos lentynos su puodų dirbiniais, senovinės molio žiedimo staklės, įrankiai ir kita reikalinga technika.

Mindaugas Turolevičius padėkojo mecenatui Ramūnui Karbauskiui, Naisių ŽŪB, Naisių bendruomenei už suteiktas patalpas ir padovanojo savo nužiestus molinius ąsočius. Penkiolika metų su moliu bendraujantis meistras patikino, kad jo svajonė, turėti molinių puodų dirbtuvę, išsipildė.

Čia bus vedami edukaciniai užsiėmimai – tiek suaugę, tiek ir vaikai, visi norintys galės pamėginti sukurti puodą.

„Kol kas aš naudoju pirktinį molį, tačiau planuoju susirasti vietą, kur galėčiau išgauti vietinį molį, jį perdirbti tokiu pat būdų, kaip ankščiau buvo dirbama...‘ – atviravo Mindaugas Turolevičius.

Zigmas Ripinskis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama