NAUJIENOS

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Getas“ laukiamas Kinijoje

Kategorija:

Miestas:
Spalio 28 – lapkričio 2 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, vadybos skyriaus vadovas Deividas Rajunčius bei režisierius Povilas Makauskas Kinijos teatro asociacijos kvietimu lankėsi šioje vakarietišką teatrą mylinčioje šalyje. Kelionę vainikavo konkretūs susitarimai dėl G. Varno režisuoto spektaklio „Getas“ pristatymo Kinijos publikai.
Lietuvos teatrai pastaraisiais metais užima tvirtas pozicijas Kinijos festivaliuose, o lietuviškos teatro produkcijos poreikis nemažėja. Šis NKDT atstovų vizitas, kurį organizavo Kinijos teatro asociacija, buvo orientuotas į gastrolių Kinijoje planavimą ir galimas koprodukcijas.  2019 m. balandžio 12-14 dienomis Kinijos teatro asociacijos delegacija lankėsi Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kurio metu užsimezgė kūrybinis dialogas ir ateities planų derinimas, dėl to šio vizito metu buvo lengviau brandinti sumanymus – asociacija yra gerai susipažinusi su NKDT techninėmis ir kūrybinėmis galimybėmis. Per šešias dienas Kinijoje teatro atstovams iš Lietuvos pavyko apsilankyti megapolyje Šanchajuje, Fudžou mieste, susipažinti su labai plačia kultūrine panorama, užmegzti daug naujų pažinčių ir kontaktų.
Apsilankymo metu įvyko net keli ypatingai svarbūs ir konkretūs susitarimai 2020 ir 2021 metams – Lietuvos delegacija turėjo galimybę susitikti su Beidžingo Yanghua meno organizacijos atstovais, kurie prodiusuoja Kinijoje pastatytą J. Sobolio spektaklį „Getas“, režisuotą paties pjesės autoriaus. Įdomu, kad J. Sobolio premjera Kinijoje įvyko praėjus keletui mėnesių po režisieriaus G. Varno pastatymo Kaune. Vykstant repeticijoms Kinijoje, jis, deja, negalėjo pamatyti premjeros Kaune. Praėjusį lapkritį teatro generalinis direktorius E. Stancikas sutiko gerbiamą dramaturgą tarptautiniame Izraelio festivalyje „Isra-Drama“ ir pratęsė dialogą. Panašu, kad atėjo tinkamas laikas ar net būtinybė apsikeisti spektakliais – G. Varno kūrinį parodyti Kinijoje, o J. Sobolio – Kaune. Tai, kad ši J. Sobolio pjesė pastatyta Kinijoje yra unikalu. Mandarinų kalboje net nėra žodžio „getas“, dauguma kinų nieko nežinojo apie Europos žydų likimą II pasaulinio karo metais (jau nekalbant apie Vilniaus geto teatrą), tačiau spektaklis jaudina publiką ir teatro kritikus. Jis keliauja po milijoninę šalį ir jau yra rodytas Šendžene, Šanchajuje, Uhane, Nandzinge, Fudžou ir kituose miestuose bei regionuose. „Neabejoju, kad Gintaro Varno spektaklis taip pat būtų puikiai įvertintas žiūrovų kinų. Šį spektaklį matę Kinijos teatro asociacijos atstovai po pasirodymo negailėjo komplimentų režisūriniams sprendimams ir aktorių vaidybai“, – džiaugėsi Egidijus Stancikas. Neatmetama galimybė, kad Kaune apsilankys ir pats pjesės autorius Joshua Sobolis.
NKDT atstovus sutiko ir lydėjo Kinijos teatro asociacijos tarptautinių projektų vadybininkas, teatro asociacijos atstovas Wang Ling. Egidijus Stancikas, Povilas Makauskas bei Deividas Rajunčius susitiko su Kinijos teatro asociacijos vykdančiuoju viceprezidentu, garsiu dramaturgu Chen Yan ir jau Kaune viešėjusiais Kinijos teatro sąjungos viceprezidentu ir Šanchajaus scenarijaus kūrimo centro direktoriumi ir dramaturgu Luo Huaizhen, Fudziano „Žmonių meno teatro“ meno vadovu, režisieriumi Dalian Chen. Po šio susitikimo nuspręsta, kad 2020 m. Kaune bus parodytas Dalian Chen pastatymas „Hamletas“, o 2021 m. jis taip pat planuoja atvykti į Nacionalinį Kauno dramos teatrą ir Lietuvos žiūrovams sukurti spektaklį.
Intensyvų susitikimų grafiką papildė skirtingų žanrų spektaklių peržiūros – NKDT atstovų vizitas sutapo su XVI Kinijos teatrų festivaliu, vykstančiu Fudžou mieste. Neišdildomą įspūdį paliko Šanchajaus dramos menų centras, didysis Šanchajaus teatras ir „Strait Culture Art Centre“ veikiantis Fudžou mieste.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija ir nuotraukos

Jolanta Garnytė-Jadkauskienė
Nacionalinio Kauno dramos teatro
Viešųjų ryšių koordinatorė

 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama