Mylėkime savo širdį ir ji mylės mus
  NAUJIENOS

Mylėkime savo širdį ir ji mylės mus

Kategorija:

Miestas:
Niekam ne paslaptis, kad didžiausia šių dienų sveikatos rykštė – širdies ir kraujagyslių ligos. Ar gerai žinome, kas lemia šių ligų atsiradimą ir kaip galėtume sustiprinti savo širdį bei kraujotakos sistemą?
 
Ar kasdien judame pakankamai?
           
Dažnai kalbant apie judėjimo ir mitybos svarbą mūsų sveikatai, mityba yra nustumiama į antrą planą, mėgstama akcentuoti, kad anksčiau žmonės valgė viską, ką norėjo (įskaitant ir riebius lašinius), bet sirgo mažiau. Visgi, ar būtų teisinga lyginti vidutinio lietuvio fizinį aktyvumą prieš 100, 200 metų ir dabar? Didžioji dalis lietuvių buvo žemdirbiai ir dirbdavo laukuose sunkius fizinius darbus, o šiandien dažniausiai yra dirbama biuruose prie kompiuterio.

Labai svarbu nepamiršti, kad Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, jog per dieną žmogus turi bent 30 minučių skirti vidutinio intensyvumo fizinei veiklai, tokiai kaip greitas ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, riedučiais, darbas sode ir pan.
 
Maistas yra ir vaistas
 
Pastaraisiais dešimtmečiais lietuvių mitybų neabejotinai stipriai pasikeitė. Nors mes džiaugiamės, kad parduotuvių lentynos lūžta nuo egzotiškų vaisių ir nematytų gardumynų, tačiau pilnos lentynos turi ir neigiamų padarinių. Dažnai pietums renkamės ne namie ruoštą maistą, o kebabą ar mėsainį. Vakarienei užsisakome picą ar pasišildome parduotuvėje pirktą lazaniją. Nepamirškime ir to, kad parduotuvėse esantys maisto produktai yra gaminami taip, kad galiotų ilgiau – taigi, juose daugiau įvairių maisto priedų, konservantų. Taip pat mes negalime kontroliuoti kiek cukraus, druskos ar riebalų yra pirktiniuose patiekaluose.

Neretai šiuolaikinio lietuvio mityboje pritrūksta tam tikrų medžiagų, todėl yra svarbu profilaktiškai tikrintis sveikatą ir, atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas, vartoti reikalingus maisto papildus, tokius kaip Omega-3, vit. D, kalis, geležis ar kt.
 
Palengvinkime gyvenimą savo širdžiai
 
Šiandien Europoje širdies ir kraujagyslių ligos yra nurodoma kaip pagrindinė mirties priežastis. Dauguma įvairių šios sistemos sutrikimų yra susijusi su aterosklerozės procesu. Dėl didelio cholesterolio kiekio kemšasi kraujagyslės, ant jų sienelių susidaro aterosklerotinės plokštelės, kurios neleidžia deguoniui patekti į reikiamus organus, dėl to gali pasireikšti pirmieji aterosklerozės simptomai: bendras silpnumas, smarkus širdies plakimas, skausmas ar spaudimo jausmas krūtinės srityje.

Tiems, kurie rūpinasi savo sveikata, yra labai svarbu atlikti profilaktinius tyrimus bent kas 5 metus: stebėti cholesterolio kiekį kraujyje bei kitus parametrus. Taip pat, pasitarus su gydytoju ar vaistininku, galima rinktis maisto papildus, kurie palengvintų kai kuriuos simptomus ar būtų skirti kraujagyslių ligų profilaktikai.
 
Kokybiški maisto papildai turi savo kainą, todėl besirūpinantiems savo sveikata ir norintiems sutaupyti siūlome pasitikrinti, kokios „Norfa vaistinė“ akcijos galioja šiuo metu ir, pasitarus su vaistininku, įsigyti jums tinkamus maisto papildus.

Aistė Bielinė

Reklama