NAUJIENOS

Muzikai iš viso pasaulio renkasi į Martyno Levickio vasaros muzikos akademiją Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje

Kategorija:

Miestas:
Tarptautinė muzikų rezidencija „Composers+ summeracademy“ rugpjūčio 18-26 dienomis į Lietuvąsukvietė gerbiamus pasaulio kompozitorius. Jie kurs projekto sumanytojo – akordeonisto Martyno Levickio pasiūlyta Lietuvos šimtmečio tema.
„Viliuosi, kad Raudondvaryje kūrybinių kursų metu gali gimti pasaulinio pripažinimo vertas šedevras“, - sako projekto autorius.
Vienas pagrindinių „Composers+ summer academy“ tikslų – kurti šiuolaikinę muziką akordeonui, tiek solo instrumentui, tiek orkestro sudėtyje.
Projektas organizuojamas ketvirtą kartą, Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje – antrą.
Šiemet akademijoje susitiks kompozitoriai iš Kinijos, Vokietijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Lietuvos, Švedijos, Malaizijos, Italijos, Jungtinės Karalystės. Kartu su jais dirbs akordeonistai iš Lenkijos, Ispanijos, Latvijos, Italijos ir Lietuvos, iš viso – 25 dalyviai, 3 mentoriai irkūrybinė komanda.Planuojama sukurti 16 naujų kompozicijų.
„Dauguma talentingų kompozitorių iki šiol nežino, kaip kurti akordeonui. Todėl mūsų siekis, kad iš šių kursų kiekvienas pasiimtų meilę akordeonui, ieškotų akordeonistų savo šalyse ir kurtų šiam instrumentui, tai yra svarbiausia“, – sako Martynas Levickis, neveltui vadinamas akordeono ambasadoriumi.
Įmuzikos rezidenciją Raudondvaryje atvyks Martyno ypač gerbiamas mokytojas profesorius Iñaki Alberdi. Vienas populiariausių ir aktyviausių šiuolaikinės akordeono muzikos puoselėtojų ir iniciatorių visame pasaulyjetaps vienu iš Akademijos mentorių.
Muzikos rezidencijos metu Raudondvario dvare vyks įvairūs renginiai.
Rugpjūčio 24 d. –Martyno Levickio koncertas su styginių kvartetu „SinChronic“.
Rugpjūčio 22 d. –nemokamas Mario Rozenfeldso iš Latvijos koncertas.
Rugpjūčio 23 d. – nemokamas Pietro Roffi iš Italijos koncertas.

Rugpjūčio 23 d. –Atvirų durų dienaMenų inkubatoriuje. Dvaro lankytojai galės iš arčiau susipažinti su rezidencijoje vykdoma veikla, įsitraukti į kelis improvizacinius pasirodymus su kursų dalyviais.
Rugpjūčio 26 d.– baigiamasis koncertas „Pasaulinės premjeros“, kurio metu bus pristatyti ką tik rezidencijoje gimę kūriniai akordeonui.
 

Dalia Urbonienė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama