NAUJIENOS

Muziejus – geriausia vieta mokytis

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė yra įsitikinusi, kad geriausia vieta mokytis – turtingos Lietuvos muziejų ekspozicijos. Ir viena iš jų, be abejonės, yra Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicija. Nors šio muziejaus eksponatai dažniausiai kalba apie jūros, laivybos istoriją bei gamtą, tačiau muziejininkai tiki, kad, nepaisant temos, ekspozicija gali tapti puikiu edukacijos lauku bei įrankiu bet kokiam dalykui, ir bet kokio amžiaus moksleiviui. Ir kad jose galima rengti ne tik jau įprastus edukacinius užsiėmimus, bet ir formaliojo ugdymo programos pamokas.
 
Siekiant sukurti tokias pamokas, muziejuje šį pirmadienį, vasario 17 dieną, prasideda kūrybinio mokymosi ir  mokymo ciklas  „MOKYK(IS) MUZIEJUJE. Atrask. Pažink. Patirk.“ „Lietuvos jūrų muziejus, organizuoja 4 dalių mokymo(si) ciklą , kurio pagrindas – kultūros ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas, – pasakojo edukatorė Ieva Jašinskienė. – Šio bendradarbiavimo tikslas – pritaikyti Lietuvos jūrų muziejaus turtus bendrosioms mokyklų programoms.“
 
Ciklą turėtų vainikuoti rudenį  mokytojų drauge su Lietuvos jūrų muziejumi paruoštos bendrojo ugdymo programą atitinkančios pamokos bei pamokų turinį lydinti metodinė medžiaga. Ji bus publikuojama muziejaus svetainėje ir laisvai pasiekiama kiekvienam pedagogui, kuris norės vesti parodą muziejaus ekspozicijoje. Iš viso numatyta surengti keturis susitikimus.
 
Pirmasis susitikimas „Atrask bendradarbiavimo džiaugsmą. Gerosios patirties sklaida“ rengiamas Jūrų muziejuje vasario 17 dieną. Šio susitikimo tikslas – dalintis švietimo ir kultūrinių įstaigų bendradarbiavimo patirtimi, ieškant naujų, šiuolaikinių formų, bei skatinti organizacijų glaudesnį bendradarbiavimą ateityje.
 
Gerosios patirties istorijomis dalinsis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro  kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Norkūnienė ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokytoja ekspertė Ingrida Bertulienė, MO muziejaus edukacijų skyriaus vadovė Jurgita Nagrodskytė,   rašytoja Ilona Ežerinytė ir pedagogė, vadovėlių autorė Inga Gresienė, Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, l. e. p. direktorė Ernesta Šimkienė ir tarptautinio bakalaureato programos anglų kalbos mokytoja Alla Chvostova bei Simonas Saarmann, LGS geologinio švietimo ir geopaveldo pirmininkas, edukacijų kūrėjas ir mokytojas.
 
Kitų susitikimų metu bus kalbama apie kūrybinius mokymosi metodus ir ieškoma būdų, kaip paskatinti naudotis  kūrybiniais „įrankiais“ skatinančius kūrybinį mąstymą, smalsumą, ir žadinančiais vaizduotę ir vidinį potencialą. Kūrybiniais metodais dalinsis režisierius, dramaturgas, teatro ir kino aktorius Justas Tertelis, „Kūrybingumo mokyklos“ įkūrėjai VU profesorius, filosofas Kristupas Sabolius  bei komunikacijų specialistas Tomas Ramanauskas. 

 
Alfonso Mažūno nuotr. Edukacinis užsiėmimas Lietuvos jūrų muziejuje
  
 
Nina Puteikienė
Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja
 
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama