NAUJIENOS

MRU įkurta Ukrainos karo pabėgėlių mokykla, kurioje moksleiviams suteikiama galimybė tęsti bendrojo ugdymo procesą

Kategorija:

Miestas:

Pirmosiomis Ukrainos-Rusijos karo savaitėmis kelios mokytojos su mokiniais iš Charkivo atvyko į Lietuvą ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) patalpose pradėjo mokyti savo mokinius pagal Ukrainos bendrojo ugdymo sistemos programas. Atvykus daugiau karo pabėgėlių šios patalpos tapo mokinius ir mokytojus iš visos Ukrainos vienijančia mokykla.   

Šiuo metu Ukrainos karo pabėgėlių mokykloje kontaktiniu būdu mokosi apie 190 mokinių (skaičius nuolat pildosi), nuotoliniu - 125 moksleiviai. Tarp 8-11 vyresnių klasių moksleivių, kurie mokosi MRU patalpose, bendras skaičius siekia 60 mokinių. Jaunesniųjų klasių mokiniai naudojasi MRU sporto infrastruktūra, valgykla bei parku. Taip pat MRU Studentų namuose gyvena apie 100 ukrainiečių (studentų, dėstytojų ir jų šeimos narių, mamų su vaikais).

„Bendradarbiaudami su kitomis Lietuvos institucijomis ir Mykolo Romerio universiteto, Baltupių bei Fabijoniškių vietos bendruomenių nariais galime suteikti reikiamą pagalbą šalia mūsų įsikūrusiems Ukrainos karo pabėgėliams. Džiaugiamės galėdami padėti mokiniams ir mokytojams tęsti bendrojo ugdymo procesą Mykolo Romerio universiteto patalpose, pasirūpinti jų poreikiais, pasidalinti savo resursais. Karo situacija suartina žmones, tautas, skatina ieškoti inovatyvių sprendimų, praplečia visų mūsų širdis“,- teigia MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė.

Jurga Strimaitienė


Reklama