NAUJIENOS

Motinos dieną pasitinkant. Gitana Gecienė: šeimoje svarbiausia yra kalbėjimasis, susitarimai ir jų laikymasis

Kategorija:

Miestas:
Keturiu vaikų mama Gitana Gecienė su savo mama Asta Veiknienė

„Išgirdus žodį MAMA, pirmiausia matau savo mamą. Begalinė meilė, begalinė šiluma. Tai žmogus, prie kurio norisi glaustis, norisi kalbėtis, išsipasakoti.  Nori būti šalia, padėti ir suprasti. Labai norėčiau būti panaši į savo mamą ir stengiuosi tokia būti“, – sako keturių vaikų mama iš Radviliškio Gitana Gecienė.

Kiekvienas vaikas – individualybė


Gitanos ir Artūro Gecų pirmagimei Rugilei jau 23 metai. Baigusi įmonių administravimo studijas ji dirba Visagine. Mažesnieji – dar namuose. Ainius gimnazistas. Jis mokosi Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje. „Radviliškyje tik viena gimnazija ir nėra iš ko rinktis, tai sūnus pasirinko Šiaulių gimnaziją. Jam labai svarbūs akademiniai rezultatai. Jis dalyvauja ir matematikos, ir ekonomikos, ir chemijos, ir anglų kalbos olimpiadose ir pasiekia gerų rezultatų, – apie septyniolikmetį sūnų pasakoja Gitana. – Keturiolikmetė Viltė  mokosi progimnazijoje, o devynerių metų Nauris – dar pradinukas. Į kiekvieną vaiką žiūrime individualiai. Nors tėvai ir tie patys, bet vaikai labai skirtingi, labai aktyvūs. Ir grojantys, ir šokantys, ir sportuojantys.“Teiginys, kad vyresni vaikai augina mažesnius, Gecų šeimoje nepasitvirtino. Jiems, kaip teigia mama, nebuvo laiko kada prižiūrėti jaunesnius, nes šeima skatino jų aktyvų dalyvavimą juos dominančiose veiklose, skatino mokytis ir siekti rezultatų.

Šeimos stiprybė

 „Visada svajojau apie gausią šeimą. Man idealiausia šeima, kurioje auga trys vaikai. Ketvirtasis mums buvo siurprizas. Kaip juokauju, dovana iš dangaus“, – nusijuokia laiminga mama.

Nors Gitana augo tik su broliu, bet svajonei turėti gausesnę šeimą užgimti padėjo jos pusseserė. Jos šeimoje Gitana matė santarvę, palaikymą, vienas kito supratimą. „Mano mama yra iš keturių vaikų, nors tėtis – vienturtis sūnus, – sako pašnekovė. – Taip kad ir pusseserė, ir mamos šeima man buvo pavyzdys. Ir dabar aš manau, kad šeimoje svarbiausia yra kalbėjimasis, susitarimai ir jų laikymasis. Svarbu, kad kiekvienas būtų išgirstas, suprastas, ir kad būtų į kiekvieną atsižvelgiama. Mūsų šeimoje yra žodis MES, o ne aš noriu. Žinoma, be meilės nieko nebūtų, nebūtų ir tų vaikelių, bet gyvenant šitiek metų neįmanoma be susitarimų.“Įsikūrė savo versliuką

Gitana Vytauto Didžiojo universitete yra baigusi ekonomikos mokslus, vėliau anglų kalbą ir literatūrą  studijavo Šiaulių universitete. Šiuo metu Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje moko antrų – aštuntų klasių mokinius anglų kalbos. „Tačiau su draugėmis susikūrėme ir savo versliuką.  Įkūrėme prailgintą grupę šešiamečiams. Jiems pamokėlės baigiasi dvyliktą valandą, kur jiems dėtis? Pagal verslo liudijimą ir dirbame“, – pasakoja Gitana, savo gyvenimo pavyzdžiu ir šviesuliu laikantį savo mamą. Ji medikė. Apie penkiasdešimt metų dirbo Radviliškio ligoninėje ir tik sulaukusi 74-erių išėjo į užtarnautą poilsį.

„Mano mama man yra darbštumo, pareigingumo ir atsakomybės simbolis. Ir dabar ji labai aktyvi. Nedrįsčiau jos pavadinti senjore“, – su meile ir dėkingumu apie savo mamą kalba Gitana.

Nelaukia pagalbos

Pasak pašnekovės, gausėjanti šeima paskatino permainas. Pajutę, kad butas darosi per ankštas, jie iš Radviliškio persikėlė į Aukštelkus, kur nusipirko namą. Savas kiemas, name kiekvienas turi savo erdvę. „Kai susirenkame prie pietų ar vakarienės, virtuvėje ankštoka pasidaro“, – pajuokauja Gitana ir priduria, kad bendras pietavimas – puiki šeimos tradicija. Iki pandemijos sekmadieniais bendri pietūs būdavo ruošiami pas jos mamą.Tiesa, jau kelinti metai susėsti visa šeima prie bendro stalo gali rečiau.  Ir ne vien todėl, kad vyriausia dukra gyvena Visagine, bet ir šeimos galva – Artūras – į namus grįžta kas šešios savaitės. Jis dirba vairuotoju-ekspeditoriumi Vokietijoje. „Norėjome, kad nereikėtų laukti malonės iš valstybės, o kad mes patys savo vaikus ant kojų statytume, – atvirauja pašnekovė ir priduria, kad santuokoje su Artūru jie jau gyvena 27 metus, bet pastarųjų šešerių metų vyro darbas Vokietijoje nėra lengvas išbandymas. – Gelbsti išmaniosios technologijos ir su Artūru pasikalbame daugiau negu anksčiau. Tėčio išvykimas padėjo vaikams tapti labiau suaugusiais. Ypač labai pasikeitė Ainius. Jis tarsi perėmė tėčio vietą – pasijuto šeimos galva. Tapo atsakingesnis, rūpestingesnis.“Baigiant pokalbį Gitana  prisipažįsta, kad ji labai nori, jog tarp jos ir jos mamos būtų galima dėti lygybės ženklą, ir kad tas savybes perduotų savo dukroms.

Karolina Baltmiškė
 

Reklama