NAUJIENOS

Molėtai atveria duris kultūrai ir keliautojams

Kategorija:

Miestas:
Kultūros įstaigos vėl atsiveria lankytojams. Virtualios kultūros gūsis kompiuteriuose palengva sugrįžta ir į gyvas Molėtų rajono kultūros erdves. Nors palengva ir saugiai, tačiau po žiemos ir karantino suvaržymų bundančiuose Molėtuose vėl laukiami keliautojai iš rajonų, kuriuose panaikinti judėjimo ribojimai.
 
Laukia keliautojų ir ruošia naujienas
 
Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras viename iš savo skyrių (Sakalo g. 3, Molėtai) lankytojams duris atvėrė dar kovo mėnesio pradžioje. Kaip pastebi centro vadovė Daiva Kulienė, net ir nuotolinis centro darbas buvo ir išlieka gana aktyvus – ruošiamasi vasarai, jau priimamos ekskursijų užklausos, auga domėjimasis kaimo turizmo sodybomis rajone. Nors keliautojai dabar nėra pagrindiniai atsidariusio centro lankytojai, tačiau šis laikas puikiai išnaudojamas ruošiant turizmo naujienas, viena jų visiems bus pristatyta dar šią savaitę, ir atnaujinant centro suvenyrų krautuvėlės asortimentą.
 
Technikos muziejus

Naujienas lankytojams žada ir Molėtų technikos muziejus, vykdantis ekspozicijos plėtros darbus. Nuo gegužės 29 dienos lankytojai galės aplankyti net 1 ha praplėstą muziejaus teritoriją (bendra muziejaus teritorija sudaro 2,5 ha) ir išvysti naujus eksponatus, tarp kurių – nauja žemės ūkio technikos ekspozicija. Netoliese veikiantis Žalvario parkas taip pat šį laiką išnaudoja teritorijos atnaujinimo, tvarkymo darbams. Lietuviškuoju Disneilendu vadinamas parkas lankytojams savo vartus atvers gegužės mėnesį ir šie metai bus pirmieji, kai įėjimas į parką apmokestinamas. Visgi tikima, kad dėl to parkas, garsėjantis netradiciniais eksponatais, neturėtų tapti mažiau įdomus lankytojams. Asvejos regioninio parko Lankytojų centre esanti ekspozicinė erdvė pavieniams lankytojams planuojama atverti jau po Velykų.


 
Žalvario parkas

Kol kiti ruošiasi priimti laisvalaikio ir kultūros erdvių pasiilgusius keliautojus, Dubingių žirgynas lankytojus priima jau dabar. Žirgyne jodinėjama lauke, galima pasivaikščioti po MINI ZOO, o restorane galima užsisakyti maistą išsinešimui.
 
Kultūros įstaigos jau priima lankytojus
 
Apie atnaujinamas ekskursijas nuo kovo 22 d. paskelbęs Lietuvos Etnokosmologijos muziejus, kol kas lankytojus priims tik į dienines ekskursijas „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“ (privaloma registracija tel. 8 615 20688). Į ekskursijas vienu metu bus priimami du asmenys arba vienos šeimos nariai, vienas namų ūkis. Vyresni nei 6 metų asmenys muziejuje privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Karantino metu edukacinės programos ir naktiniai dangaus stebėjimas prie 80 cm ir 40 cm skersmens teleskopų nevyks. Taip pat muziejus lankytojų laikinai nepriiminės savaitgaliais. Stebėdama epidemiologinę situaciją Lietuvos etnokosmologijos muziejaus komanda tikisi neilgai trukus visus pakviesti į parodą „Atviras kosmosas“, kur lankytojai galės išvysti iš Ukrainos atsivežtus eksponatus. Tarp jų bus eksponuojami įrankiai, skirti dirbti kosmose.
 

Lietuvos Etnokosmologijos muziejus

Tuo metu visi Molėtų krašto muziejaus padaliniai (Ežerų žvejybos muziejus ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija, Alantos dvaro muziejus, Videniškių vienuolyno muziejus bei Etnografinė sodyba ir Dangaus šviesulių stebykla) duris lankytojams atvėrė jau kovo 15 d. Muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė pastebi, kad muziejai dirba vadovaudamiesi LR Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais ir laukia rajone gyvenančių lankytojų ar svečių iš kaimyninių rajonų, kuriems netaikomi judėjimo ribojimai. Stiklo muziejus Balninkuose taip pat prisideda prie kultūros įstaigų kvietimo ir lankytojų laukia pirmadieniais-penktadieniais 10-14 valandomis.


Lietuvos  Etnokosmologijos muziejus 

Virtualiais renginiais aktyviai dalinęsi ir žiūrovus būrę Molėtų viešoji biblioteka ir Kultūros centras į gyvus renginius lankytojų pakviesti dar negalės. Visgi viešoji biblioteka tęsia knygų išdavimą ir atnaujina kontaktinį darbą – priėmimą į skaityklas.
 
Gamtiniuose objektuose lankytojų nestinga
 
Molėtų rajono gyventojai judėjimo ribojimo laikotarpiu puikiai pasinaudojo savo ežerų krašto privalumais – pabėgimai į gamtą tavo viena populiariausių pramogų šią žiemą, o artėjantis pavasaris ne mažiau nudžiugins keliautojus bundančia gamta.

 
Dubingių piliavietė

Daugelio pamėgtas Jurkiškio upelio pažintinis takas ir šį pavasarį turėtų sulaukti išskirtinio keliautojų dėmesio. Asvejos regioninio parko specialistai atkreipia dėmesį dėl galimo didelio lankytojų srauto ir rekomenduoja automobilius statyti Lakštingalų g. numatytoje aikštelėje. Informaciją apie aikštelę ir nuorodas greitai bus galima rasti Asvejos regioninio parko tinklapyje www.asvejosparkas.lt ir jų Facebook paskyroje. Vasaros pradžioje Asvejos regioninio parko Lankytojų centras keliautojus pakvies į įdomų pasivaikščiojimą Asvejos ežero pakrante – žygio maršrutas, prasidedantis ties Liudgardo šlaitu, keliautojus nuves iki Baluošos upelio žiočių.

Molėtų ežerai
 
Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras taip pat primena apie šių metų naujienas, kurios į gamtą sugrįžti pakvies visos Lietuvos keliautojus. Netrukus bus pristatytos 4 atnaujintos dviračių trasos Molėtų rajone ir net 11 skirtingo ilgių, išsibarsčiusių po visą Molėtų rajoną, pėsčiųjų trasų lauks visų mėgstančių pasivaikščioti po gamtą. Taip pat Labanoro regioniniame parkas šiemet keliautojus pasitiks gerokai atsinaujinęs – čia bus galima aplankyti naują pažintinį taką unikaliame Ščiūro rage – išraiškingame pusiasalyje, skiriančiame Juodųjų ir Baltųjų Lakajų ežerus.

 


Pavasaris dovanoja dar vieną galimybę saugiai praskaidrinti kasdienybę, todėl labai svarbu, kad keliaujantys asmenys laikytųsi visų saugumo reikalavimų, dėvėtų kaukes lauke, kai šalia 2 m spinduliu yra kiti asmenys, išskyrus šeimos narius, nesibūriuotų, paisytų judėjimo ribojimų dalyje Lietuvos teritorijų.

Aina.lt:
 

Reklama