NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Mokslo metų pratęsimas žlugdo vaikų motyvaciją mokytis. O ką manote Jūs?(papildyta)

Kategorija:

Miestas:
Dėkojame už atsiliepimus ir laukiame daugiau. 
Aldona Šakalienė: Praliginus mokslo metus vasarą, blogėja mokymosi rezultatai. Kas nori sėdėti prie knygų, kai lauke tokia šiluma. Patys buvome mokiniai ir tai žinome. O kas tokią nesąmonę pasiūlė, gal nebuvo moksleivis?
Vida Andiuškienė: Mokykloje mokydavomės 6 dienas per savaitę, šventinių dienų mažiau turėdavome, bet už tai vasaros atostogos trukdavo nuo gegužės, maždaug 26 dienos iki rugsėjo 1dienos. Tad.... kuris variantas geresnis? Mokslo metų dienš buvo, ko gero, daugiau, bet vasara buvo pakankamai ilga.
Donatas Klimavičius: Pažiūrėkite, kaip Vokietijoje. Šešios savaitės vasaros atostogų ir nemiršta vaikai.
Rūta Valaitytė: Pritariu mokslo metų trumpinimui, jokie oro kondicionieriai nepadės. Tikrai mokiniai yra pavargę, ypač penktokai, kuriems išbrauktos visos papildomos atostogos. Galima mokymosi kursą suintensyvint ar pagilint ir kitais būdais.

Skelbėme Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) nuomonę, kad mokslo metų trukmę būtina trumpinti. „Savivaldybių nuomone, prailginti mokslo metai – nepasiteisino. Artimiausiu metu planuojame kreiptis į Vyriausybę, kad būtų grąžinta ankstesnė mokslo metų trukmė“, – teigė LSA viceprezidentas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Dėl birželio mėnesį tvyrojusių didžiulių karščių šalies ugdymo įstaigos patyrė nemažai problemų. Savivaldybės nurodė, kad didžioji dauguma ugdymo įstaigų nėra pritaikytos dirbti šiltuoju metų laiku, kai temperatūra viršija 28 laipsnius karščio, tad mokiniams buvo sudėtinga dalyvauti ugdomajame procese. Anot savivaldybių, neįmanoma užtikrinti efektyvaus ugdymo proceso birželio mėnesį, kai tuo pačiu metu vyksta valstybiniai brandos egzaminai, pagrindinio ugdymo pasiekimų tikrinimas ir dalis mokytojų negali vesti pamokų.
Savivaldybės taip pat nurodė, jog Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teiktos rekomendacijos dėl ugdymo kitose edukacinėse erdvėse taip pat sukėlė nemažai problemų, kadangi vienu metu muziejai nepajėgūs visų norinčių priimti į ekskursijas ir edukacines programas. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad numatyta valstybės mokymo lėšų dalis pažintinėms veikloms yra nepakankama (vienam mokiniui per metus skiriama vos 4,20 Eur), tad tėvai reiškė nepasitenkinimą dėl nuolatinių ekskursijų ir kelionių išlaidų.
„Nepritariu mokslo metų trukmės pailginimui. Šis pavasaris parodė, kad tai betikslis buvimas mokykloje ir net už jos ribų. Vaikai nebenori jokios veiklos, susijusios su mokykla ir visi laukia, kada galės eiti namo. Mano manymu, tai, kas vyko šį pavasarį dėl prailgintų mokslo metų yra vaikų motyvacijos mokytis žlugdymas. Buvę karščiai ž kančia ir vaikams ir mokytojams. Išvykos ir pramogos kainuoja, bet per karščius jomis vaikai nebesidomi. Išvykose jie nebėra nei pastabūs, nei drausmingi, nes jiems viskas nusibodę. Turime suprasti, kad auga visiškai nauja karta, su nauju požiūriu ir naujais poreikiais. Jiems reikia aktyvios veiklos, bet ne tada, kai oro temperatūra 30 laipsnių“, – mano pedagogė iš Kretingos Asta Šličienė.
Jai pritaria Aiva Raciuvienė, ragindama mokslų metų trukmę grąžinti tokią, kokia buvo anksčiau.

 
LSA imasi žygių, kad būtų grąžinta ankstesnė tvarka bei mokslo metai būtų sutrumpinti pageidauja ir švietimo bendruomenė bei mokinių tėvai.
Iš 60 šalies savivaldybių apklausoje dalyvavo 49, ir dauguma jų – 40 – pasisakė už mokslo metų trukmės trumpinimą. Tai sudaro 81,6 proc. dalyvavusiųjų apklausoje. Kad mokslo metų trumpinti nereikia, pasisakė 8 savivaldybės (16,3 proc. dalyvavusiųjų apklausoje).
Taip pat paaiškėjo, kad tik 3 mokyklos (iš visų apklausoje dalyvavusių 49 savivaldybių mokyklų) yra pritaikytos ar iš dalies pritaikytos dirbti, lauke tvyrant karščiams.
LSA primena, kad pagal švietimo mokslo ir sporto ministro patvirtintus ugdymo planus, šiemet mokslo metai pradinukams truko 35, vyresniems moksleiviams – 37 savaites. Prieš dvejus metus mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis.
 
„MK“ inf.
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama