Mokslo ir žinių šventė Ignalinoje
  NAUJIENOS
Macikuose pagerbtos GULAG‘o lagerių aukos

Mokslo ir žinių šventė Ignalinoje

Kategorija:

Miestas:
Mokslo ir žinių diena aplanko bene visus namus, sujungia kartas, sujaudina širdis ir sušildo prisiminimais. Nors  šventės scenarijus beveik nesikeičia, tačiau kaskart ji vis kitokia ir vienintelė tokia pirmą kartą į mokyklą žengiantiems mažiesiems bei paskutinę Rugsėjo pirmąją  joje sutinkantiems abiturientams. Ignalinos miesto mokiniai ir mokytojai, tėveliai ir seneliai  naujus mokslo metus pasitiko visi kartu Laisvės aikštėje rugsėjo 2-ąją. Šiemet rajono mokyklose sulaukta 86 pirmokų ir 107 abiturientų.
Orkestras atlydėjo trijų mokyklų vėliavas. Patys mažiausieji mokinukai, rūpestingai atvesti dvyliktokų, buvo pasodinti ant suolų. Aplink aikštę išsirikiavo vyresnieji, mokytojai ir tėveliai. Šventė pradėta Lietuvos valstybės himnu, kurį sugiedojo Gabija Zabulytė ir Povilas Trubila. Vedėjai Viltė, Laura ir Matas mokinius kvietė pasinerti į įdomų dvylikos pakopų žaidimą „Mokykla ir tapti jo lyderiais bei nugalėti „Boso“ mūšyje (brandos egzaminuose).
Visus susirinkusius sveikino rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas  Manfredas Žymantas, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Meras džiaugėsi visais ir viskuo dar labai tikinčiais pirmokėliais ir jau suaugusiais save matančiais abiturientais, kuriems linkėjo drąsos, pasitikėjimo savimi ir sakė, kad baigę mokyklą jie vėl pasijus kaip pirmokai, nes reikės rinktis tolimesnį gyvenimo kelią ir būti visiškai savarankiškais, atsakingais už savo ateitį. „Džiaugiuosi čia matydama visų trijų mokyklų bendruomenes, nes tik visa bendruomenė gali ugdyti žmogų. Dabar visos Lietuvos švietimo orientyras – mokyti, ugdyti ir pastebėti kiekvieną vaiką, auginti asmenybes. Gal šiemet tai darysime dar tvirčiau ir jautriau...“,– kalbėjo Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja G. Mackonienė.  Seimo nario Gintauto Kindurio linkėjimus perdavė jo padėjėja Ona  Zaleckienė.
Mokslo metus malda pradėti pakvietė ir visus  palaimino Ignalinos bažnyčios klebonas dekanas Vidas Smagurauskas.  Buvo pasveikinti šauniausi kudabiečiai – geriausiai besimokantys, aktyviausi Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokiniai. Jiems įteiktos padėkos, simboliniai pelėdžiukai.  Patys mieliausi šventėje buvo pirmokėliai ir „Šaltinėlio“ mokyklos parengiamosios klasės mokinukai. Jų nuoširdūs eilėraštukai skambėjo taip jautriai, kad besiklausant visų veiduose švietė šypsenos. Atviromis širdelėmis mažieji eina į žinių šalį, pasitikėdami savo mokytojais ir tikėdami, kad bus labai mylimi. Mažuosius drąsino ir su pradžių pradžia sveikino bei svajonių siekti linkėjo mokytoja Roma Bagdonienė.
Dvylika  dvyliktokų prisiminė kiekvienus mokykloje praleistus metus ir paleido į dangų po balioną. O vėliau gėlėse jie tiesiog paskandino savo kuratorę Daivą Bielinienę. Su geriausiais linkėjimais mokytis, siekti, tobulėti, draugiškai bendrauti mokslo metų pradžią paskelbė Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos  direktorė Danutė Jatulė ir „Šaltinėlio“ mokyklos direktorė Alytė Zakarauskienė. 
Visoms trims direktorėms džiaugsmingai paskelbus 2018-2019 mokslo metų pradžią, mokiniai pakviesti į pirmąją pamoką. Šventinė eisena Ateities gatve nužygiavo į mokyklas. Abiturientai į klases palydėjo pirmokėlius, lygiai taip, kaip ir juos kažkada... Laikydami mažas rankutes jie turbūt ir apie tai pagalvojo, ir apie laukiantį jų apsisprendimų, būsimų  pasirinkimų bei savarankiško gyvenimo laiką.
Šventinė popietė vyko ir Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje. Ši mokykla išskirtinė. Čia mokytis muzikos paslapčių susirenka talentingiausi, darbščiausi, muzikine klausa, dideliu noru muzikuoti, dainuoti apdovanoti vaikai. Mokyklos direktorė Birutė Paukštienė pasidžiaugė, kad šiais metais sulaukta 24 pirmokų, kurie pasirengę kopti į muzikos aukštumas.  Mokiniams direktorė linkėjo kantrybės, ištvermės, tėvelius kvietė įsijungti į mokyklos bendruomenės gyvenimą. Buvo priminta, kad spalio 1 dieną mokykloje bus švenčiame Pasaulinė muzikos diena, o lapkričio 15-ąją – mokyklos veiklos 55-erių metų jubiliejus. Mokinius, mokytojus ir tėvelius sveikino meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas Manfredas Žymantas ir Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Jie džiaugėsi mokyklos pasiekimais, kokybišku ugdymo procesu, kalbėjo apie muzikinio išsilavinimo svarbą žmogaus asmenybei. Vėliau visi pakviesti pasiklausyti mokinių ir mokytojų atliekamos muzikos ir dainų.
 
 
 
Parengė Lina Kovalevskienė,
vyr. specialistė ryšiams su visuomene
 

Mažės apleistų sklypų

Mažės apleistų sklypų

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui patobulinti žemės naudojimo valstybinės kontrolės mechanizmą, padėsiantį mažinti apleistų sklypų skaičių. Anot šį siūlymą parengusios ministerijos darbo...

Reklama