NAUJIENOS

Mokėmės tirti aplinką

Kategorija:

Miestas:

Išaušus spalio 11-osios rytui, visi Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškos gimnazijos programos „Tu ir aš – kartu mes galia“ dalyviai sugužėjo į aktų salę. Čia vyko antrasis savanorystei ugdyti skirto projekto seminaras „Aplinkos poreikių analizė“. Jį vedė projekto vadovė Genovaitė Paulikaitė.

Pirmoji seminaro dalis buvo skirta susipažinimui ir ,,prasibudinimui“.  Iš pradžių pažaidėme porą žaidimų, kurie padėjo lektorei sužinoti mūsų vardus, ir tuomet ėmėmės „smegenų mankštos“. Buvome suskirstyti į tris grupes ir kiekviena grupė turėjo pasiūlyti mūsų savanorių grupelei pavadinimą. Rinkomės iš 3 variantų: ,,Aktyvistai“, ,,Nors mūsų mažai, bet mes – galia“, ,,Neverčiamieji“. Balsuodami nusprendėme, kad mes vadinsimės „Aktyvistais“, o mūsų šūkis bus „Nors mūsų mažai, bet mes – galia“.

Sutvarkius visus formalumus, gavome užduotėlę: turėjome įsivaizduoti, kad iki renginio likus 5 minutėms sugedo aparatūra, kuri bus tvarkoma apie 30 min. Tose pačiose trijose grupėse turėjome greitai sugalvoti, kaip užimti nerimstančią publiką. Vieni šoko, kiti dainavo, treti pravedė mankštelę.

Po linksmosios seminaro dalies sekė rimtoji. Mokėmės anketuoti asmenis. Susiskirstę poromis, turėjome sugalvoti 6 klausimus paskirta tema ir praktikavomės eidami prie kitos poros mokinių, kuriems buvo paskirtos rolės. Seminaro vadovai negailėjo pastabų, pamokymų ir vis kartojo, kad gyvenime daug kartų išgirsime žodį ,,NE“, kad reikia pratintis ir mokytis. Skyrę mums namų darbams apklausti po 1 asmenį ir davę ,,paruoštukus“, vadovai užbaigė seminarą.

Su nekantrumu laukiame kitų užsiėmimų ir dėkojame lektoriams už gerai ir prasmingai praleistą laiką!

Laura Šimkutė


Reklama