NAUJIENOS

Miroslave projektuojama nauja ambulatorija, į Kumečius traukia krioklys

Kategorija:

Miestas:
Alytaus rajono savivaldybės vadovai tęsia susitikimus su seniūnais ir įstaigų vadovais, specialistais. Nuotolinis susitikimas įvyko ir su Miroslavo seniūnu Vytautu Sinkevičium, įstaigų atstovais. Susitikimą moderavo mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė. Pasak vicemerės, tokie pasitarimai labai reikalingi dėl glaudesnio įstaigų bendradarbiavimo ir darbų planavimo.

Keliai,  ambulatorija, gimnazija

Administracijos direktorė G. Jociunskaitė informavo, kad Miroslavo seniūnijos kelių tvarkymui šiais metais numatyta 700 tūkst. eurų. „Planuojama baigti Varnagirių - Remeikių kelio asfaltavimą. Apie kilometrą asfalto bus nutiesta Mankūnuose ir Papėčiuose. Taip pat bus atliekami ir kiti kelių remonto darbai“,– sakė G. Jociunskaitė.

Vyksta naujos Miroslavo ambulatorijos projektavimas, statybos darbai turėtų prasidėti kitais metais. Pastatas iškils prie seniūnijos. Šiemet taip pat planuojama atnaujinti Miroslavo gimnazijos fasadą. Gimnazijos direktorė Sonata Gražulienė kalbėjo, kad baigiama įrengti aktyvaus poilsio erdvė mokiniams, bus pradėti gimnazijos aplinkos tvarkymo darbai.

Paslaugos  arčiau žmogaus

Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) jau paskiepijo COVID-19 vakcina visus pageidavusius skiepytis 65 m. ir vyresnius asmenis. Pasak PSPC direktorės Giedrės Ilgūnaitės, Miroslavo seniūnijos senjorai buvo aktyviausi registruojantis skiepytis nuo COVID-19, tačiau PSPC turi ne visų pacientų telefonų numerius, todėl norintys skiepytis ir dar negavę vakcinos kviečiami skambinti savo šeimos gydytojams bei registruotis dėl skiepijimo.
 
Direktorė taip pat priminė, kad PSPC centre Alytuje ir ambulatorijose teikiamos visos sveikatos priežiūros paslaugos, tęsiamos profilaktinių tyrimų programos.

Miroslavo globos namų direktorius Vytautas Mocevičius informavo, kad globos namuose yra laisvų vietų asmenims, kuriems reikalinga globa. Senjorams ar neįgaliems asmenims, norintiems gyventi savo namuose ir sulaukti kvalifikuotos pagalbos, Miroslavo globos namų socialiniai darbuotojai teikia lankomosios priežiūros – pagalbos į namus paslaugą: padeda atlikti kasdienius buities darbus.

Miroslavo globos namai taip pat teikia kompleksinės pagalbos paslaugas šeimų nariams, patiriantiems smurtą artimoje aplinkoje, priklausomybių turėjusiems ir išgyvenantiems krizines situacijas asmenims.

Naujas traukos centras – krioklys

Pastaruoju metu susidomėjimo sulaukia Kumečių kaime esantis vandens krioklys. Šiais metais planuojama sutvarkyti aplinką prie krioklio, tikimasi, kad tai bus naujas traukos objektas rajone. Krioklys yra priešais tiltą per Metelytės upelį. Vanduo krinta nuo įrengtos užtvankos.

 Miroslavo seniūnijoje veikiantys keturi rajono viešosios bibliotekos filialai taip pat sulaukia daugiau lankytojų, karantino metu seniūnijos gyventojai iš naujo atranda knygų skaitymo malonumą.  Bibliotekininkės leidinius veža skaitytojams į namus, priima knygų užsakymus telefonu.

Kultūros darbuotojai užsiėmę virtualia kūrybine veikla, bet šiltėjant orams ir laisvėjant karantinui  planuoja atnaujinti meno kolektyvų repeticijas, repetuoti lauke.  

Tokį pavasarinio gyvenimo vaizdą „nupiešė“ virtualus susitikimas Miroslave. Jo dalyvių nuomone, pasikeitimas informacija ir svarbiausių darbų aptarimas yra naudingas visiems. Ateityje planuojama, kad prie tokių susitikimų galės prisijungti ir seniūnijos gyventojai, bendruomenių nariai.

Savivaldybės vadovų susitikime su Miroslavo seniūnijos atstovais nuotoliniu būdu dalyvavo ir savivaldybės tarybos nariai Marius Jasaitis bei Antanas Damkus.

Alytaus rajono savivaldybės informacija
 
 

Reklama