NAUJIENOS

Ministro V. Sinkevičiaus žinia Kėdainiams: rudenį bus įkurtas bendradarbystės centras „Spiečius“

Kategorija:

Miestas:
Penktadienį Kėdainiuose Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius susitiko su Kėdainių rajono savivaldybės naujai išrinktu meru Valentinu Tamuliu ir oficialiai pranešė, kad šių metų rudenį duris Kėdainiuose atvers dar vienas bendradarbystės centras „Spiečius“. Siekdama skatinti verslumą regionuose Ekonomikos ir inovacijų ministerija priėmė tokį puikų sprendimą.
      Kėdainių „Spiečiaus“ projektas – tarp geriausių
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro vizito svarbiausias tikslas buvo aptarti bendradarbystės centro „Spiečius“ Kėdainiuose detales. Ministras patikino, kad buvo gautos keturios paraiškos ir VšĮ „Versli Lietuva“ Kėdainių projektą įvertino ypač palankiai.
Rudenį duris atvers bendradarbystė centras „Spiečius“. Taip bus dar labiau skatinamas verslumas. „Bendradarbystės centras „Spiečius“, kur pradedantieji verslininkai galės ne tik nemokamai gauti visiškai įrengtą darbo vietą, bet ir verslo konsultacijas, yra viena sėkmingiausių šiuo metu valstybės taikomų priemonių smulkiajam verslui regionuose skatinti. Centras sėkmingai veikia jau penkiuose miestuose, šiose erdvėse susikūrę verslai plečiasi ir tampa darbdaviais jauniems regiono gyventojams“, – sakė ministras. Rajono vadovas Valentinas Tamulis pabrėžė, kad ministro vizitas – labai reikšmingas ir skatinantis bendradarbiauti.
„Bendradarbystės centras „Spiečius“, manau, kad skatins jaunus žmonės Kėdainiuose imtis verslo. Ministras pritarė mūsų norui įkurti centrą“, – pažymėjo rajono vadovas.
     Sparčiai plečiasi Kėdainių LEZ
Kėdainių laisvosios ekonominės zonos atstovai – Giedrius Valuckas ir Artūras Klangauskas – ministrui pristatė būsimus ir esamus investuotojus. Šiuo metu Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje yra dvi naujos gamyklos – kanapių pluošto perdirbimo ir skystųjų trąšų. Planuojama, kad dujų kompanija „AGA“ artimiausiu metu statys suskystinto azoto ir deguonies išgavimo gamyklą, o kita kompanija „Kormotech“ iš Ukrainos – gyvūnų ėdalo fabriką.
Šiandien vyksta itin glaudus bendradarbiavimas tarp Kėdainių rajono savivaldybės vadovų ir Kėdainių LEZ.
Atstovai ministrui ne tik pristatė Kėdainių LEZ laimėjimus, bet taip pat ir supažindino, su kokiomis problemomis susiduria. Suprantama, kad trūksta kompetetingų specialistų, darbuotojų. Šiuo metu daugiausia investicijų sulaukiama iš įmonių, kurios užsiima žemės ūkiu, maisto pramone ar chemija.
Ministras pasiūlė Kėdainių LEZ atrasti naujų sričių. Ir priminė, kad šiuo metu neplanuojama per Kėdainių LEZ tiesti geležinkelio liniją.
Ekonomikos ir inovacijų ministras taip pat susitiko su Administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi, Seimo nariu Dariumi Kaminsku, kuris inicijavo susitikimą su ministru. Apžiūrėjo Kėdainių laisvosios ekonominės zonos teritoriją ir pluoštinių kanapių stiebelių apdorojimo gamyklą „Natūralus pluoštas“.


    Astijus Krauleidis
    Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjas
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama