NAUJIENOS

Ministrė R. Tamašunienė: Lietuva stiprins sanitarinę kontrolę prie ES vidinės sienos

Kategorija:

Miestas:

Lietuva stiprins sanitarinę kontrolę prie Europos Sąjungos vidinės sienos, Lietuvos – Lenkijos ir Lietuvos – Latvijos pasienyje šiandien nuo 18 val. bus įrengta 10 sanitarinių –  informacinių punktų.

„Nuo šiandien pagrindiniuose keliuose iš Lenkjos ir Latvijos bus įrengti sanitariniai – informaciniai punktai.  Tarnybą vykdys Pasienio užkardų ir Specialios paskirties skyriaus pareigūnai.  Ketvirtadienį spręsime ir dėl kitų tarnybų pasitelkimo”, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Keleivio korteles Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai jau nuo kovo 4 d. siūlo pildyti asmenims, kurie identifikuojami kaip vykstantys ar 14 dienų laikotarpyje lankęsi viruso paveiktuose regionuose. Taip pat  dalinama informacija. Nuo trečiadienio atliekant keleivių kontrolę bus vadovaujamasi profiliavimo principu ir tikrinami tik į tam tikras rizikos grupes patenkantys automobiliai ir keleiviai: turistai vykstantys iš viruso paveiktų regionų, keleiviniai autobusai, mikro autobusai, krovininiai automobiliai.

 „Pagal Šengeno reikalavimus, VSAT pareigūnai sisteminio patikrinimo nevykdo prie vidinių sienų tačiau mes dar labiau stiprinsime kontrolę ir tikimės pačių žmonių sąmoningumo ir geranoriško bendradarbiavimo, nes kalbama apie jų sveikatą“, – teigė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas. Jis taip pat pažymėjo, kad stebėseną per išorinę ES sieną vykdoma paprasčiau, kadangi ir transporto priemonės, ir žmonės vyksta per kontrolės punktus.

„Susitarėme su Lenkijos Sienos apsaugos tarnybos vadu Tomašu Praga dėl veiksmų koordinavimo atliekant sanitarinę kontrolę bei bendradarbiavimo Lenkijos – Lietuvos pasienyje. Latvija papildomų veiksmų kol kas neplanuoja taikyti“, – teigė VSAT vadas R. Liubajevas.

Nuo vasario 26 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai nuolat budi ir pasienyje su Lenkija – stabdo grįžtančius iš patvirtintų rizikos valstybių, kurių keleiviams dalinami informaciniai lankstinukai.

Keleiviai grįžtantys iš paveiktų teritorijų tikrinami ir oro uostuose.  Visų šitų veiksmų imamasi siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą.  Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 3 koronaviruso atvejai.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama