Ministrė R. Tamašunienė: keičiant savivaldybių ribas, svarbiausia – žmonių nuomonė ir jų gyvenimo kokybė
  NAUJIENOS

Ministrė R. Tamašunienė: keičiant savivaldybių ribas, svarbiausia – žmonių nuomonė ir jų gyvenimo kokybė

Kategorija:

Miestas:

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam Vyriausybės nutarimo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma tobulinti savivaldybių teritorijų pertvarkos tikslingumą ir teisinį reguliavimą.

Pagal nutarimo projektą Vyriausybei gavus siūlymą keisti savivaldybės ribas, turėtų būti visapusiškai įvertinami inicijuojamos reformos socialiniai ir ekonominiai padariniai, jos poveikis gretimų savivaldybių ir viso regiono plėtrai – turės būti įvertinta, kad ne mažiau kaip 20 procentų savivaldybės biudžeto sudarys tos teritorijos gyventojų pajamų mokesčiai ir bendras savivaldybės gyventojų skaičius turės būti ne mažesnis kaip 10 tūkst.

„Keičiant savivaldybių ribas, svarbiausias interesas – žmonių gyvenimo kokybės gerinimas. Todėl tokiais atvejais itin svarbu atlikti išsamią siūlomos  reformos socialinę – ekonominę analizę, įvertinti jos pasekmes visoms gyventojų socialinėms grupėms. Taip pat dėl keičiamų ribų svarbi ir gyventojų nuomonė“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Nutarimo projekte numatyta, kad Vidaus reikalų ministerija teiks Vyriausybei dokumentus dėl savivaldybių ribų keitimo tik tuo atveju, jei vietos gyventojų apklausoje dalyvavo daugiau kaip pusė gyventojų ir daugiau kaip pusė jų pasisakė už siūlomus pakeitimus. Šios nuostatos nebus taikomos korekciniams ribų pakeitimams (ribos dalina kaimus ar sklypus, arba priskiriami kaimai, kuriuose ne daugiau kaip 500 gyventojų).

VRM inf.


Reklama