NAUJIENOS

Ministrė A. Pabedinskienė: „Socialinis darbas tampa vis svarbesniu reiškiniu kuriant atvirą visuomenę“

Kategorija:

Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centre vykusiame Lietuvos socialinių darbuotojų dienos renginyje socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė profesinės šventės proga pasveikino Druskininkų socialinius darbuotojus.

Pasak ministrės, socialinio darbuotojo misija yra visų pirma padėti žmogui spręsti socialines problemas, įgalinant jį patį keistis, kad stiprėtų jo galios savarankiškai įveikti gyvenime sutinkamus sunkumus, o ne bandyti išspręsti žmogaus problemas už jį patį. Socialinis darbas turi skatinti socialinius pokyčius visuomenėje ir suteikti galimybę patiems žmonėms, bendruomenėms dalyvauti sprendžiant jų socialines problemas, didinant pačių atsakomybę. Dėl to, nors Lietuvoje socialinis darbas ir gana nauja profesija, tačiau tampa vis svarbesniu  reiškiniu kuriant atvirą visuomenę.

„Profesinis socialinio darbuotojo kelias nėra lengvas, tačiau padaryti darbai ir įveiktos kliūtys įrodo, kokia prasminga ir svarbi yra ši veikla. Geras žodis, jautrumas kitam ir nuoširdžios pastangos – raktas į saugesnę ir gražesnę ateitį“, - sakė ministrė A. Pabedinskienė.

Šiuo metu šalyje dirba beveik 4 tūkst. socialinių darbuotojų.

Šiandien ministrė A. Pabedinskienė taip pat susitiko su Druskininkų meru Ričardu Malinausku bei socialinių paslaugų įstaigų vadovais. Susitikime dalyvavo ir Seimo narė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė. Druskininkų savivaldybėje ministrė aptarė aktualius socialinės srities klausimus, vėliau lankėsi Viečiūnų seniūnijos bendruomenės centre, savarankiško gyvenimo namuose.

 

www.socmin.lt


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Šventinės edukacinės programos vaikamsReklama