NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Ministras A. Palionis: „Nenuvertinkime paukščių gripo keliamos grėsmės“

Kategorija:

Miestas:

Paukščių gripas yra itin pavojinga ir greitai plintanti liga, galinti atnešti didžiulių nuostolių visam žemės ūkio sektoriui. Šiandien ,,Vilniaus paukštyne” ir stručių fermoje Rudaminoje apsilankęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis įvertino, kaip paukštininkystės ūkiuose laikomasi biologinio saugumo reikalavimų.

„Artėja paukščių migracijos pradžia, o tai yra viena didžiausių grėsmių plisti šiai ligai. Paukščių gripas aptiktas jau 200 km nuo Lietuvos, todėl noriu savo akimis pamatyti, kaip laikosi šalies paukštynai, kokias biosaugos priemones taiko, kokios pagalbos ar informacijos jiems dar reikia“, – sako ministras A. Palionis.

Pagrindiniai viruso nešiotojai ir platintojai – migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Ūkyje nustačius paukščių gripo virusą, visi paukščiai, produkcija, kiaušiniai, lesalai, pakratai ir menkavertis inventorius sunaikinami. Aplink židinius nustatomos 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonos.

Anot ministro, paukščių gripo protrūkis ar patekimas į karantino zoną tokiam dideliam ūkiui kaip „Vilniaus paukštynas“ reikštų milijoninius nuostolius, įmonės veiklos sustabdymą, darbo vietų praradimą ir kitas socialines bei ekonomines pasekmes. „Norėčiau paraginti ir didelius, ir mažus naminių paukščių laikytojus įvertinti galimą ligos grėsmę ir griežtai laikytis visų veterinarijos specialistų nurodymų“, – akcentuoja ministras.

Lietuvos paukščių laikytojai turi išlikti itin budrūs ir atidžiai stebėti auginamus paukščius. Privaloma laikytis biologinio saugumo priemonių, saugoti paukščius nuo bet kokio kontakto su laukiniais paukščiais, negirdyti jų atviro telkinio vandeniu, lesalus ir kraiką laikyti laukiniams paukščiams nepasiekiamoje vietoje. Taip pat dažnai plauti ir dezinfekuoti rūbus, batus ir įrankius, naudojamus atliekant paukščių priežiūros darbus, paukščius laikyti patalpoje su stogu. 

Norėdama paskatinti ūkius aktyviau investuoti į prevenciją ir siekdama kompensuoti dalį lėšų, Žemės ūkio ministerija paankstino paramos priemonės paraiškų rinkimo pradžią.

Daugiau informacijos apie paramą skaityti   čia. 

Šiuo metu ES plintanti paukščių gripo atmaina nepavojinga žmogui – vartojant paukštienos gaminius užsikrėsti pavojaus nėra.

ŽŪM inf.


20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama