Ministras Linas Kukuraitis lankėsi Rietave
  NAUJIENOS

Ministras Linas Kukuraitis lankėsi Rietave

Kategorija:

Miestas:
Vasario 7-osios popietę Rietavo savivaldybėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su specialistais.

Jis kalbėjo apie tai, kad nuo šių metų įsigaliojo sprendimai, kurie gali būti aktualūs negalią turintiems vaikams, dirbantiesiems ar pensinio amžiaus žmonėms: padidėjo kai kurios išmokos, keičiasi įdarbinimo rėmimo tvarka ir reikalavimai socialinėms įmonėms. Daugėja ir asmeninės pagalbos – plečiamos asmeninio asistento paslaugos, daugėja individualios pagalbos įsidarbinant ir dirbant. Ministras informavo ir apie pokyčius nustatant darbingumą, neįgaliųjų adaptacijos visuomenėje ir darbo rinkoje būtinumą. Kitas svarbus klausimas, anot jo, slaugos ir globos sujungimas – tai sąlygoja visuomenės senėjimas ir didėjantis tokių paslaugų poreikis.

L. Kukuraitis teigė, kad labai svarbus socialinių paslaugų įstatymo keitimas, akredituojant vaikų dienos ir krizių centrus. „Tokios permainos, – sakė ministras, –  būtų nemažas palengvinimas savivaldai, nes akredituotas paslaugas bus galima tiesiogiai finansuoti, be jokių konkursų ar projektų.“

Susitikime kalbėta ir apie globėjų paieškas, per mažą psichiatrų, psichologų pagalbą, kitas aktualias nūdienos problemas. Savo nuomonę aptariamais klausimais išsakė Savivaldybės meras Antanas Černeckis, Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė, Administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Dainora Batavičienė, Rietavo socialinių paslaugų centro direktorė Danutė Stončiuvienė, jaunimo koordinatorius Egidijus Gricius ir kiti susitikimo dalyviai.

Vėliau L. Kukuraitis apžiūrėjo trumpalaikės socialinės globos grupės patalpas ir butą, skirtą laikinajai vaiko priežiūrai. Ministras šiuos būstus įvertino teigiamai ir pasidžiaugė, kad Socialinių paslaugų centras galės teikti visas pažeidžiamoms šeimoms reikalingas paslaugas. Vakarop ministras užsuko į Rietavo parapijos senelių globos namus, kur, dideliam šių namų gyventojų džiaugsmui, betarpiškai su jais bendravo, aptarė jiems rūpimus klausimus.
 
Nuotraukose: ministras L. Kukuraitis  Rietavo senelių globos namuose.
 
Angelė  Kilčiauskaitė
 

Reklama