NAUJIENOS

Ministerija laikosi griežtos pozicijos dėl Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorės atleidimo

Kategorija:

Miestas:

Reaguojant į aktualijas žiniasklaidoje dėl Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (KMPMC) direktorės Laimutės Anužienės veiklos, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) neketina atsitraukti ir lieka prie savo sprendimo inicijuoti centro direktorės atleidimą, kai ji grįš po ligos.

ŠMM bendradarbiavo ir pateikė dokumentus dėl KMPMC vykdomiems VTEK, STT ir FNTT tyrimams. Kol kas išvados iš šių institucijų negautos. ŠMM pirmadienį kreipėsi į šias institucijas dėl vykdomų tyrimų eigos.

„Gavę šių institucijų išvadas, vertinsime galimybę kreiptis į prokuratūrą. Taip pat ketinu susitikti su atleistu KMPMC viešųjų ryšių koordinatoriumi Ignu Šalnaičiu, noriu sužinoti apie situaciją iš vidaus. Šis pavyzdys parodo būtinus pokyčius ir skaidrumo užtikrinimą profesinio mokymo sistemoje“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

ŠMM, kaip Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkė, inicijavo kelis dalininkų susirinkimus „Dėl ŠMM atlikto veiklos ir finansinio audito ataskaitos pristatymo ir darbo sutarties su centro direktore L.Anužiene nutraukimo atsižvelgiant į veiklos ir finansinio audito ataskaitoje nurodytus pažeidimus ir visuomenės informavimo priemonėse paskelbtus galimus pažeidimus“. Šiuose susirinkimuose L.Anužienė nedalyvavo dėl ligos, turėdama nedarbingumo pažymą.

KMPMC direktorius skiriamas ir atleidžiamas visuotiniame dalininkų susirinkime. Kitiems dalininkams prieštaraujant, ŠMM savo iniciatyva įtraukė klausimą dėl centro direktorės atleidimo. Taip pat ministerijos iniciatyva dalininkų susirinkimuose buvo atidėtas Centro veiklos ataskaitos, Finansinių ataskaitų rinkinio ir Centro vadovo veiklos ataskaitos svarstymas, nes ataskaitose nebuvo pateikta informacija apie ŠMM atlikto audito metu nustatytus pažeidimus.

SODROS žiniomis, direktorės nedarbingumo laikotarpis pratęstas iki birželio 16 dienos. Iš direktorės bus reikalaujama paaiškinimo dėl audito metu nustatytų pažeidimų ir spaudoje pasirodžiusių pranešimų. Paaiškinimą privalės pateikti per 3 dienas nuo nedarbingumo pabaigos.  Grįžus direktorei, per 14 dienų įvyks dalininkų susirinkimas, kuris nagrinės klausimą dėl direktorės atleidimo.

Be ŠMM centro dalininkai taip pat yra UAB „Ortopedijos klinika“, Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincija.

Kaip skelbė ŠMM, Kaune įsikūrusio KMPMC direktorė L.Anužienė sudarė autorinių sutarčių pati su savimi ir papildomai išsimokėjo apvalią sumą. Papildomų išmokų gavo ir įstaigoje dirbantys jos šeimos nariai. Tai paaiškėjo ŠMM atlikto audito metu.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius


Reklama