NAUJIENOS

Mindaugas Pauliukas: karantinas skatina ieškoti ne tik išorinių, bet ir vidinių resursų

Kategorija:

Miestas:
Šie metai atnešė daug netikėtumų, tad dalis suplanuotų darbų ir dėl objektyvių, ir dėl subjektyvių priežasčių lieka neįgyvendinta. Apie savivaldybės nuveiktus darbus, įgyvendintus, įgyvendinamus ir užgimstančius projektus kalbamės su Radviliškio rajono mero pavaduotoju Mindaugu Pauliuku.

Gerb. Mindaugai, viena jūsų kuruojamų sričių yra turizmas. Užsidarius tolimesnėms kelionėms, šalies gyventojai surado Lietuvą. Jūsų pastebėjimu, ar padaugėjo šiemet žmonių surandančių Radviliškio rajoną ir galbūt rajone jiems buvo pasiūlyta daugiau pramogų ir naujų maršrutų bei objektų?

Išties rajone yra nemažas turizmo plėtros potencialas. Metų pradžioje sudarėme turizmo tarybą, į kurią buvo įtraukti tiek savivaldybės specialistai, tiek turistines paslaugas teikiančio verslo atstovai. Jau buvome pradėję kalbėti apie turizmo plėtros rajone koncepcijos kūrimą, apie galimybę kurti klasterį ar kooperuotis pritraukiant į rajoną daugiau turistų ir siūlant jiems įvairesnes paslaugas, bet prasidėjo karantinas ir daugelis planų sustojo.
Tačiau nepaisant atsiradusių trukdžių, rajono savivaldybė turime kuo pasidžiaugti. Turime interneto puslapį www.inforadviliskis.lt, kuris sukurtas rajono turizmo informacijos centro iniciatyva. Šioje svetainėje pateikta informacija apie rajono lankytinas vietas, maršrutus, įvairias pramogas, pradedant pramogomis šeimai ir baigiant ekstremaliomis.  Tas puslapis labai naudingas keliaujantiems individualiai.Turizmo žemėlapyje Radviliškis turi savo unikalumą. Vienas tokių – Radviliškis yra geležinkelininkų miestas ir tai stengiamės parodyti tiek per objektus, tiek per paslaugas. Pastatytas garvežys, tremties vagonas, šiemet planavome atidaryti ir vagoną-restoraną. Vagonas pastatytas, bet jame pradėti teikti restorano paslaugas nepavyko – sutrukdė karantinas. Sumanymas po truputį iriasi į priekį ir tikiuosi, kad kitais metais atvykę į Radviliškį svečiai galės užsukti ir į vagoną–restoraną. Tikėkimės, kad koronavirusas nebesutrukdys šiam sumanymui įgyvendinti.

Tačiau, nepaisant pandemijos, Radviliškio rajono savivaldybė rūpinasi turizmo paslaugų plėtra. Šiais metais buvo tvarkomas Eibariškių parkas – radviliškiečių pamėgta poilsio vieta. Tikimės, kad šį parką suras ir Radviliškio svečiai. Karantinas kiek pristabdė, bet neužgesino sumanymo prie Eibariškių parko įrengti ūkininkų turgelį – panašų į Vilniaus Tymo turgelį. Mūsų ūkininkai galėtų prekiauti savo produkcija, o tai parkui suteiktų dar daugiau gyvybingumo.

Pažinti Radviliškio rajoną padeda ir maršrutas Švento Jokūbo kelias. Ir, kiek matėme iš socialinių tinklų, žmonės tuo kelių keliaudavo.

Savivaldybės administracijoje dirbančių turizmo ir paveldosaugos specialistų rūpesčiu užgimstantis projektas – „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“. Kelias ėjo nuo Varšuvos, per Kauną, Kėdainius, Baisogalą, Šeduvą, Raginėnus iki Rygos. Tikimės, kad individualūs keliautojai suras ir atras daug naujų įdomybių šiame kelyje.

Tačiau turizmą sunkiai įsivaizduotume be maitinimo įstaigų. Kraštą žmonės nori pažinti ne tik per objektus, bet ir per skonius. Šie metai kavinėms ir restoranams yra nemenkas išbandymas, kaip jį atlaikė Radviliškio rajojo įmonės?

Daugelis kavinių ir restoranų per karantiną transformavosi į maisto tiekimo įmones. Išskirtinių maitinimo įstaigų rajone nėra daug, bet atvykus į Radviliškį skaniai pavalgyti galima „Central“ viešbučio kavinėje. Lietuvai žinomoms maitinimo įstaigoms „Šeduvos malūnas“ ir „Žarija“, kaip teigė jų vadovai, kad per karantiną buvo labai sunku, bet paskui jos atsigavo.

Be abejo, visoms kavinėms karantinas buvo ir yra iššūkis. Viešbučiams koronavirusas net neleido atsigauti. Radviliškyje esančius viešbučius gelbėjo Šiauliuose dislokuota NATO bazė. Karininkai ir aptarnaujantis personalas ir mūsų miesto viešbučiuose nuomoja kambarius ir tai šiek tiek sušvelniną karantino sukeltas pasekmes.

Jūs kuruojate ir sveikatos apsaugą. Kokia situacija su šią sritimi?

Sveikatos apsaugoje įgyvendiname kelis projektus. Vienas jų – paslaugų poreikių žmonėms ambulatorinių paslaugų teikimas. Radviliškio rajono savivaldybė yra pasirašiusi sutartį su Vilniaus „Centro“ poliklinika ir labai tikimės, kad vilniečių perduota patirtis mūsų rajono žmonėms leis jaustis saugiau. Tą saugumą padės sukurti papildomos paslaugos, kurios nemokamai bus teikiamos mūsų rajono žmonėms. Tuo tikslu jau supirkta moderni įranga, reikalinga papildomoms paslaugoms teikti. Slaugytoja, į paciento namus atsivežusi tą įrangą, galės ir širdies kardiogramą užrašyti, ir labai greitai sulaukti gydytojo įvertinimo, bus matoma, kokios procedūros pacientui buvo atliekamos. Bus atliekamos ir kitos paslaugos, o tyrimus bus galima atlikti ir įvertinti žymiai operatyviau negu dabar.Baisogalos poliklinika kartu su Vilniaus „Centro“ poliklinika teikia projektą, kuris pagerintų diabetu sergančių pacientų stebėjimą. Tam bus naudojamas išmanusis pleistras, kuris yra sujungtas su išmaniuoju įrenginių, dažniausiai mobiliuoju telefonu, ir nuolat žmogui bus matuojamas cukraus kiekis kraujyje. Atsiradus pakitimui iškart žmogui bus primenama, kad reikia panaudoti vieną ar kitą preparatą.

O visa kita – taip pat, kaip ir visoje Lietuvoje. Didelei daliai pacientų buvo teikiamos nuotolinės paslaugos. Ir patys pacientai atsargiau ėmė žiūrėti į lankymąsi gydymo įstaigoje, juo labiau, kad dėl daugelio dalykų galima puikiausiai telefonu pasikonsultuoti. Karantinas, be abejo, sutrikdė planines operacijas. Tokios sveikatos apsaugos realijos.
Džiugu, kad Radviliškį pasirinko keli jauni gydytojai. Taigi nelabai linksmame karantininiame fone yra ir pozityvių dalykų.Kokia situacija su verslo plėtra ir investicijomis – dar viena jūsų kuruojama sritimi?

Rajono savivaldybėjJau paskelbė, kad ieškomas investuotojas Šeduvos pramonės parkui. Besidominčių sulaukiame nemažai. Vyksta derybos su saulės energijos jėgainių parko statyba. Ir ketinimų protokolą buvo pasirašytas, bet dėl elektros tinklų tam tikrų veiksmų, procesą teko pristabdyti.

Labai tikimės aktyvesnės smulkaus verslo, ypač susijusio su žemės ūkio produkcijos perdirbimu, plėtros.
Savivaldybė skatina smulkaus verslo kūrimąsi, veikia smulkaus ir vidutinio verslo taryba, besikuriančioms ar naujoves diegiančioms įmonėms teikiama parama iš savivaldybės biudžeto. Nėra mėnesio, kad kas nesikreiptų ir kad nebūtų skiriama parama.Iš Vyriausybės buvome gavę paramą, skatinančią jaunimo įdarbinimą per vasarą. Tad kelios įmonės, įdarbinusios jaunus žmones, ta parama jau pasinaudojo. Tokia parama naudinga ir verslininkams, ir jaunimui. Verslininkams pigiau kainuoja jauno darbuotojo išlaikymas, o jaunas žmogus įgyja patirties, kuri jam padeda lengviau apsispręsti renkantis gyvenimo kelią.

Beje, galvojantys apie mediko profesiją, gali savanoriauti gydymo įstaigoje. Taip jaunas žmogus pasitikrina, ar jis gali dirbti toje srityje, o stojantiems į mediciną už savanoriavimą yra skiriami papildomi balai.

Dėkoju už pokalbį.
 
Kalbino Karolina Baltmiškė
 
 

Reklama