NAUJIENOS

Mes atmename

Kategorija:

Miestas:
Pasitikdama Laisvės gynėjų dienos – Sausio 13-osios – trisdešimtmetį, Trakų viešoji biblioteka pakvietė trakiečius pasidalinti savo prisiminimais ir nuotraukomis apie tų dienų įvykius.

Dalis nuotraukų eksponuojama lauke prie Trakų viešosios bibliotekos instaliacijoje „Atminties siena“, kurią galima apžiūrėti iki sausio 15 d., o susipažinti su kraštiečių atsiminimais apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius – Trakų viešosios bibliotekos parengtoje virtualioje parodoje „Atminties siena“ (http://inx.lv/Myf5), bibliotekos e. svetainėje (www.trakubiblioteka.lt). Joje dalinamės nuotraukomis ir atsiminimais iš žurnalisto, fotomenininko ir korespondento a. a. A. Girdziušo, apdovanoto Sausio 13-osios medaliu, archyvo medžiaga, padovanota Trakų viešajai bibliotekai, bei straipsnio, rašyto 1993 metų sausio 13-ąją, fragmentais. Žurnalistės S. Nemeikaitės-Ivaniutinos, apdovanotos Sausio 13-osios medaliu, nuotraukomis ir rašiniu „Interviu 4 valandą ryto – Lietuvos širdyje“, publikuotu laikraštyje „Galvė“ (2005) bei gydytojo, tremtinio, Trakų tremtinių klubo steigėjo ir pirmininko S. Matulionio asmeniniu nuotraukų archyvu.

Bibliotekos e. svetainėje dalinamės renginio „Atmintis gyva, nes liudija“, vykusio 2016 metais, vaizdo fragmentu (http://inx.lv/MP5Y), kuriame savo prisiminimais dalijosi žurnalistė, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė S. Nemeikaitė-Ivaniutina.

Trakų viešojoje bibliotekoje parengta literatūros ir kraštotyros paroda „Mes atmename“, skirta Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti. Parodoje eksponuojamos knygos ir literatūra apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius bei kovotojus, su kuria galite susipažinti virtualiai (http://inx.lv/MPAn).

Trakų biblioteka Sausio 13-ąją, kaip ir kasmet, prisijungė prie visuotinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir savo languose uždegė atminimo žvakutes už žuvusius dėl Lietuvos laisvės.
 
Irena Jocienė
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
 

Reklama