Meras pasveikino jaunąjį mokslininką
  NAUJIENOS

Meras pasveikino jaunąjį mokslininką

Kategorija:

Miestas:
Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė J. Balčikonio gimnazijos absolventą, Vilniaus universiteto studentą Adomą Paulauską, J. Balčikonio gimnazijos direktorių Raimondą Dambrauską ir mokytoją Renatą Burbaitę. Jaunajam mokslininkui meras linkėjo visokeriopos sėkmės, įgyvendinant ateities sumanymus.
A. Paulauskas Taline (Estija) vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse pelnė specialiųjų prizą už darbą „Virtualia realybe pagrįsti reabilitaciniai žaidimai“ laimėjo apsilankymą superkompiuterių centre Amsterdame (Olandija).
„Aš sukūriau internetinį žaidimą, kuris žmonėms po traumų leidžia atlikti reabilitacinius pratimus namuose, taip žmogui nereikia gaišti laiko ir eiti į reabilitacinį centrą. Pagrindinė žaidimo dalis – prisitaikymas prie bet kokio žmogaus sugebėjimų - nesvarbu ar žaidimą žais senyvo amžiaus moteris, ar gimnazistas. Tokiu būdu galima pasiekti efektyvių rezultatų“, - teigė A. Paulauskas.
Moksliniai projektai ES jaunųjų mokslininkų konkurse pristatomi biologijos, chemijos, kompiuterijos, inžinerijos, aplinkos, medžiagų, matematikos, medicinos, fizikos ir socialinių mokslų srityse. Jau 29-ąjį kartą surengtame konkurse Lietuvos atstovai varžėsi su jaunaisiais mokslininkais ne tik iš Europos šalių, bet ir Pietų Korėjos, Kinijos, JAV. Iš viso renginyje dalyvavo 146 žmonės, buvo pateikti 83 darbai. 
A. Paulauskas šiemet baigė J. Balčikonio gimnaziją, jo trijų valstybinių brandos egzaminų žinios buvo įvertintos šimtukais.
 
 
Komunikacijos skyrius
 
 

Reklama