NAUJIENOS

Meras dalyvavo Prezidentūroje surengtame Regionų forume

Kategorija:

Miestas:

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį atidarė tradicinį, jau trečiąjį Regionų forumą. Šiemet viena pagrindinių Regionų forumo temų – savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimas.

Sveikindamas į renginį susirinkusius visų Lietuvos savivaldybių ir šalies centrinės valdžios atstovus, savivaldos ekspertus, Prezidentas pažymėjo, kad Lietuvos ateitį didele dalimi lems tai, kaip į viršų stiebsis jos regionai. „Lietuva išties sėkminga gerovės valstybe taps tik remdamasi visų savo žmonių talentais ir gebėjimais. Tik augdama tolygiai, ji išvengs žymios gyventojų dalies socialinės atskirties ir skurdo“, – sakė šalies vadovas.Regionų forume sveikinimo žodžius taip pat tarė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, parlamentinių partijų atstovai. Regionų forume dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis.Pirmosios Regionų forumo darbo sesijos pagrindinės temos – žalioji transformacija ir savivaldos finansinio savarankiškumo stiprinimas. Antrojoje forumo dalyje pagrindinį forumo pranešimą „Memorandumo „Dėl glaudesnės centrinės ir vietos valdžios partnerystės siekiant stiprinti Lietuvos savivaldos savarankiškumą ir atsakomybę“ įgyvendinimo stebėsena“ skaitė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Regionų forume pranešimus skaitė ir diskusijoje dalyvavo ministerijų atstovai, savivaldybių merai bei ekspertai, vyko parlamentinių partijų atstovų diskusijos


Radviliškio rajono savivaldybės archyvo nuotrauka.

Lietuvos Respublikos Prezidento inicijuotas Regionų forumas organizuojamas kartu su Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija.


Parengta pagal Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informaciją

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotraukos


Reklama