NAUJIENOS

Merai suabejojo sergančiųjų COVID-19 statistikos teisingumu

Kategorija:

Miestas:
Vakar viešojoje erdvėje pasirodė Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės pastebėjimas apie sergančiųjų koronavirusu statistikos netikslumą. „Savivaldybės specialistai pamatė, kad NVSC atsiųstame Širvintų rajone sergančių asmenų sąraše yra ir jų seniai nuo COVID-19 pasveikusi kolegė. Tada mes pradėjome tikrinti ir žiūrėti, kodėl čia tokie skirtumai – gal kažkur duomenys nesuėjo. Tada mūsų atsakingi specialistai, kurie turi teisę dirbti su duomenų apsaugos baze, žiūrėjo per sąrašus ir mums pirmiausia užkliuvo viena savivaldybės specialistė – kad ji seniausiai darbe, o buvo sąraše, – delfi portalui sakė Živilė Pinskuvienė.  – Minėtame sąraše buvo aptikta ir dar viena savivaldybės administracijoje dirbanti specialistė, kuri jau taip pat yra grįžusi į darbą po ligos.“

Šiandien savo Facebook paskyroje merė pateikė skaičius: vasario 5 d. – oficialios statistikos žemėlapyje Širvintų rajone sergančiųjų COVID-19 – 146. NVSC atnaujinus informaciją, skaičius mažėja iki 116. Vasario 9 d., sergančiųjų Širvintų rajone lieka 23. „Matydama, kad ledai pajudėjo visoje Lietuvoje, tikiuosi, kad artimiausiomis dienomis „išgydysime‘‘ nuo koronaviruso tūkstančius žmonių“, – Facebook paskyroje rašo merė.

Tuo pačiu metu savo Facebook paskyroje Kretingos rajono meras Antanas Kalnius rašo: „Sekdami Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės pavyzdžiu, šiandien įdėmiai peržiūrėjome ir Kretingos rajone sergančiųjų koronavirusu oficialius sąrašus, pateikiamus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacinėje sistemoje.
 
Taigi ką atradome. Sistemoje nurodoma, kad šiuo metu Kretingos rajone serga beveik 450 asmenų. Tačiau tik kiek daugiau nei 230 koronavirusas patvirtintas šiemet, t. y. nuo sausio 1 dienos. Likusiems gi koronavirusas patvirtintas dar praėjusių metų gruodį, lapkritį ar net spalį. Manau, kad kaip ir Jūs, taip ir aš netikiu, kad visi jie serga iki šiol.
 
Tad šiandien pirmiausiai susisiekėme su rajono gydymo įstaigomis, kad šeimos gydytojai dar kartą sužiūrėtų, ar visi jų pasveikę pacientai yra suvesti į sistemą. Tačiau labiau gilinantis į šią situaciją, ką šiandien man patvirtino ir Ž. Pinskuvienė, aiškėja, kad problema slypi ir giliau, ne tik šeimos gydytojų nesudėtose varnelėse grafoje „pasveiko“. Realu, kad tikslių sergančiųjų skaičių iki šiol nežinome ir dėl iki šiol tarpusavyje vis dar „nesusikalbančių“ skirtingų institucijų skirtingų sistemų. O didžiausias krūvis išsiaiškinant šį sergančiųjų skaičiaus detektyvą ir vėl teks mūsų medikams.
 
Dėl dalies karantino palengvinimų Vyriausybė spręs atsižvelgdama į situaciją kiekvienoje savivaldybėje. O vienas iš kriterijų – ne bendras sergančiųjų skaičius, bet susirgusiųjų skaičius savivaldybėje per paskutiniąsias 14 dienų. Pagal šį kriterijų Kretingos rajonas šiandien užima 27–28 vietas. Tad jau paprašiau specialistų itin įdėmiai peržiūrėti paskutinių 2 savaičių susirgusiųjų sąrašus“.
 
MK inf.
 

Reklama