NAUJIENOS

Menotyrininkės Rasos Antanavičiūtės vieša paskaita "Kodėl statome paminklus?"

Kategorija:

Miestas:
Leidykla „Lapas“ siūlo rudens vakarus praleisti intelektualiai ir išgirsti, kaip talentingi mokslininkai humanitarai ir menininkai įvairiais pjūviais apžvelgia 20 amžių.
Rytoj, ketvirtadienį, kviečiame į antrąją ciklo „Aktualu šiandien“ paskaitą – menotyrininkė ir Lietuvos paviljono Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje komisarė Rasa Antanavičiūtė remdamasi savo tyrimais atsakys į klausimą, kodėl vis kyla noras statyti paminklus. Paskaitos pradžia 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje.
 Paskaitoje Rasa Antanavičiūtė papasakos skirtingų 20 a. laikotarpių Vilniaus paminklų istoriją ir parodys, ką svarbu suprasti apie paminklus: kas juos inicijavo, kas buvo užsakovai? Kokią žinutę tie paminklai nešė ir kam ta žinutė buvo skirta? Kas yra tikroji Vilniaus paminklų auditorija. Rasa Antanavičiūtė ieškos atsakymų, kodėl šiuolaikinei visuomenei taip sunku rasti priimtinus įamžinimo būdus ir kodėl šiais laikais paminklai aukoms kelia mažiau susipriešinimo, nei paminklai herojams?
Šias temas Rasa Antanavičiūtė yra nuosekliai aprašiusi knygoje „Menas ir politika Vilniuje: 20 amžiaus pirma pusė“, o paskaitos metu bus galima labiau įsigilinti ir užduoti klausimus autorei, kartu padiskutuoti.
 Leidykla „Lapas“ yra subūrusi autorius, kurie savo istorinius tyrinėjimus pateikia aktualiai šiandien. Jų rimtas akademines knygas mielai platina knygynai, jas skaito žmonės, apie jas kalba, jos tampa naujienomis žiniasklaidoje. Jų knygos taip pat labai gražiai atrodo namų lentynose ir išsiskiria savo švaria estetika. „Tad nusprendėme praplėsti knygos pristatymo žanrą ir pakvietėme savo autorius parengti viešas paskaitas, kuriose jie gyvai papasakos įdomiausius faktus iš savo tyrinėjimų,“ – apie sumanymą rengti paskaitų ciklą pasakoja jo kuratorė ir leidėja Ūla Ambrasaitė.
  Registruotis į renginį kviečiame el.paštu events@lapasbooks.com
 Leidyklos „Lapas“ rengiamos viešų paskaitų ciklas „Aktualu šiandien“ yra nemokamas, jis rengiamas bendradarbiaujant su Nacionaline dailės galerija.
 Paskaitų video įrašas bus talpinamas svetainėje www.lapastalks.com
  KITOS CIKLO „AKTUALU ŠIANDIEN“ PASKAITOS:
 Lapkričio 5 d., antradienis, 19 val.
MARIJA DRĖMAITĖ
Architekto Le Corbusier palikimas
Ar namas vis dar yra „mašina gyventi“?
Lapkričio 20 d., trečiadienis, 19 val.
DAINIUS LIŠKEVIČIUS
Atsisveikinimas su 20 amžiumi
 Gruodžio 10 d., antradienis, 19 val.
TOMAS VAISETA
Pastebėjau gydytoją drebantį“
Seksualinės prievartos atvejis sovietinėje psichiatrijos ligoninėje ir jo (istorinis) tyrimas

Ūla Ambrasaitė
Leidykla LAPAS

Reklama