NAUJIENOS

Meino meškėnas: ką turėtų žinoti būsimi šeimininkai?

Kategorija:

Miestas:

Meino meškėnas tiesiog nepalieka abejingų. Ši įspūdingo dydžio katė pavergia ne vien tik savo grožiu, bet taip pat ir charakteriu. Paskutiniu metu tenka pastebėti, kad šios veislės augintiniai sulaukia vis didesnio susidomėjimo, tačiau prieš įsigyjant tokią katę vertėtų gerai pagalvoti, ar jai galėsite suteikti tinkamą priežiūrą.

Šiek tiek istorijos

Šios veislės katės yra kilusios iš Meino valstijos, JAV. Iki šių dienų nėra visiškai aišku, kaip ši veislė susiformavo, tačiau felinologai turi keletą hipotezių. Vienoje jų spėjama, kad Meino meškėnai galėjo kartu su jūreiviais atkeliauti iš Norvegijos, ir nuklydo į ūkius, kur medžiodavo graužikus. Kadangi šios katės pasižymėjo puikiai medžioklės sugebėjimais, ūkininkams laikyti šias kates buvo labai palanku: Meino meškėnai išgaudydavo peles ir žiurkes. Rašytiniuose šaltiniuose šios katės pirmą kartą paminėtos 1861 metais, tačiau išpopuliarėjo tik dvidešimtojo amžiaus antrojoje pusėje. Šiandien šios veislės katės yra populiarios ne tik Amerikoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuvoje Meino meškėnas taip pat vis dažniau pasirenkamas kaip šeimos augintinis.

Meino meškėno išvaizda

Meino meškėnas yra stambi katė, tačiau patinų ir patelių dydis labai skiriasi. Veislės standarte nurodoma, kad katės turėtų sverti maždaug 4,5-6 kg, o katinai – net 6-11 kg. Į Gineso rekordų knygą patekęs šios veislės gražuolis svėrė net 16 kilogramų! Meino meškėnui būdinga masyvi galva ir aukšti skruostikauliai, didelės stačios ausys ir įspūdinga uodega, kurios ilgis yra didesnis už kūno ilgį. Įspūdį kelia ir Meino meškėnų kailis, kurį sudaro du sluoksniai: dengiamieji plaukai yra atsparūs vandeniui, o po šiuo sluoksniu slepiasi labai tanki ir minkšta pavilnė. Meino meškėnų kailis gali būti labai įvairių spalvų, išskyrus alyvinę ir gelsvai rudą.

Meino meškėnams būdingas charakteris

Meino meškėnas yra smalsi ir bendraujanti katė. Dažniausiai šios veislės atstovai puikiai sutaria su vaikais ir su namuose gyvenančiais augintiniais, tačiau kartais adaptacijos periodas šiek tiek užtrunka. Nors Meino meškėnai noriai bendrauja su visais šeimos nariais, tačiau atvykus svečiams neretai būna ganėtinai drovūs. Kaip ir kitos katės, šios veislės atstovai didžiąją dalį dienos tiesiog palaimingai snaudžia, tačiau Meino meškėnui taip pat yra būtina aktyvi veikla. Šios katės yra tikros kaskadininkės, gebančios atlikti tiesiog įspūdingus šuolius, taigi, svarbu įvertinti, ar Meino meškėnas turės pakankamai vietos pasimankštinti.

Meino meškėno priežiūra

Ypatingo dėmesio pareikalaus tankus Meino meškėno kailis, kurį šėrimosi laikotarpiu rekomenduojama kasdien šukuoti. Šios veislės katės tiesiog negali pakęsti vienatvės, todėl Meino meškėnas nėra pats tinkamiausias labai užimtų žmonių pasirinkimas. Nors šios veislės atstovai pasižymi stipria sveikata, tačiau svarbu pasirūpinti tinkama savo augintinio mityba – galite pasvarstyti apie augintinio šėrimą RAW arba kokybišku sausu maistu.

Aistė Bielinė


Reklama