NAUJIENOS

Mėgstantiems keliauti su kemperiais ir miegoti palapinėje – stovyklavietė „Arimaitis“

Kategorija:

Miestas:
„Prie Arimaičių ežero turime sutvarkytą stovyklavietę,  kurioje gali įsikurti su kemperiais ar su palapinėmis atvykę turistai“, – vieną stovyklavietę pasiūlo aplankyti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.
 
Įsigijo apleistą sklypą
 
Iš Radviliškio suku link Panevėžio. Žinau, kad Karčemose reikia pasukti į kairę ir važiuodama Ežero gatve, pravažiavusi du posūkius, atsidursiu prie stovyklos.  Atidžiai stebiu pakeles, ieškodama ženklo, nurodančio, kur turiu pasukti. Miestelyje juk ne viena gatvė į kairę. Deja, ženklo taip ir neradusi ryžtuosi sukti. „Pataikiau“, – apsidžiaugiau, pamačiusi gatvės pavadinimą. Kai pasiekiau stovyklavietę, svetingi jos šeimininkai Indrė ir Remigijus Šerpyčiai paaiškino, kad šiuo metu kelių ženklinimo taisyklės neleidžia pastatyti į stovyklavietę nukreipiančio ženklo, tad ieškantiems stovyklavietės belieka pasikliauti intuicija, o dar geriau – išmaniųjų technologijų patarimais.
„Vokiečiai ir šveicarai mus suranda be skambučių“, – paaiškino Indrė Šerpytienė.
Tačiau apie susitikimą su stovyklavietės šeimininkais kiek vėliau. Noriu pasidalyti kelionės įspūdžiais – didžioji kelio dalis – žvyrkelis. Visoms Lietuvos savivaldybėms rūpesčių kelianti problema, neaplenkė ir Radviliškio rajono, o žvyrkeliams asfaltuoti šalyje skiriamos lėšos nė iš tolo nepatenkina poreikių. Tad važiuojant į stovyklavietę „Arimaitis“ kiek atsikvėpti galima kertant Arimaičių kaimą. Čia ką tik, šviežiai – 2019 metais paklotas asfaltas.
 „Viskas prasidėjo nuo Ignalinos, matant privačių asmenų sutvarkytas pakrantes. Gimė idėja ir mūsų šeimai išlaikyti nedidelį priėjimą prie vandens. Nusipirkome tris hektarus žemės prie Arimaičių ežero. Sklypas buvo labai apleistas. Viską reikėjo iškuopti. Dvylikos metų vasaros šiai stovyklavietei atiduotos“, – apie stovyklavietės kūrimą pasakoja Remigijus Šerpytis.  
Sukurta daugiafunkcė erdvė
„Kai pradėjome kurtis, net žolės nebuvo. Reikėjo užsėti. Pirmas statinys – šulinys. Paskui atsivedėme elektrą“, – pradžią prisimena Remigijus ir priduria, kad stovyklavietėje daug kas sukurta. Kad ir paplūdimys. To, ką matome atvykę šiandien, net panašaus nebuvo. Išvalyta ežero dalis prie stovyklavietės, įrengtas paplūdimys, o atsivežtas smėlis kokybe nenusileidžia tam, ant kurio mėgsta atsigulti į Palangą atvykę poilsiautojai. Tik ežeras panoro dalį smėlio pasiimti. Ir taip kelerius metus. Stovyklavietės šeimininkas užveža smėlio, o ežeras jį pasiglemžia. „Šį pavasarį atvežėme apie 7 tonas smėlio“, – sako Remigijus, o Indrė priduria, kad užtat prie paplūdimio ežero dugnas smėliuku išklotas. Tikras malonumas besimaudantiems!
Vienas po kito atsirado ir statiniai. „Paprašiau pusbrolio – jis dailininkas – pabraižyti pavėsinės projektą. Pabraižė ir atvežė, bet kai po kurio laiko vėl pas mane į svečius atvažiavo ir pamatė pagal jo brėžinį pastatytą pavėsinę, atsiklaupė: nemanau, kad tu toks prietranka, aš tik šiaip ant popieriaus pabraižiau, o tu viską padarei, – pavėsine patenkintas jos statytojas. – Beveik viską dariau savo rankomis. Ir dabar viską patys tvarkome, nes nelabai ką čia ir rasi nusisamdyti. Ir malonu, kai pats viską padarai.“
Kadangi, kaip pats sako, Remigijus nelinkęs nuo kitų tvoromis atsitverti, nusprendė erdvę pritaikyti ramybės išsiilgusių poilsiui ir laisvalaikiui. „Man patinka, kad visu tuo gali naudotis ir kiti žmonės“, – sako Remigijus. Stovyklavietė atvira ir norintiems pasilepinti saulės šiluma, ir ežero vandeniu, ir sumaniusiems gamtos prieglobstyje rengti giminių ar bičiulių susitikimą, jubiliejus, įmonių vakarus. „Jei ateini į pakrantę, pasikloji patiesalą ir guli, daugiau iš stovyklavietės šeimininkų nieko neprašydamas, tereikia susimokėti tik du eurus, kad bent kiek atsipirktų įdėtas darbas, kuriant jaukią aplinką“, – užsimena stovyklavietės „Arimaitis“ šeimininkas.
Remigijaus teigimu, vienu metu stovyklavietė gali priimti apie 250 žmonių, nors būna atvejų, kai ir 350 be didesnių nepatogumų išsitenka. „O kai atvažiuoja šimto žmonių grupė, net patys svečiai stebisi, ar tikrai jų šimtas. Žmonės pasiskirsto erdvėje ir atrodo, kad jų gan nedaug“, –  vyrą papildo Indrė.
Privalumas – natūrali gamta
Indrės ir Remigijaus Šerpyčių sukurta erdvė harmoningai įsilieja į natūralią gamtą. Ir pirmiausia tai įvertina nuolatiniai stovyklavietės gyventojai. Į ežerą įtekančiame Barškelio upelyje įsikūrusi ančių šeimyna. Ežero pakrantėse vasara džiaugiasi gulbės su jaunikliais. Žaismingai sučiauškusi lakštingala primena, kad čia – tikra paukščių karalystė. „Tikriausiai nėra medžio ar krūmo, kuriame nebūtų paukščių lizdo“, – malonia kaimynyste patenkintas Remigijus.
„Svečiams patinka, kad juos pažadina paukščių ulbėjimas. Ypač gegužės pabaigoje – birželio pradžioje. Tada ir susikalbėti per paukščių čiulbėjimą sunkiai galėtume“, – gamtos artumu žavisi Indrė, nes vasaromis gyvendami stovyklavietėje patys patiria paukščių teikiamą džiaugsmą.
„Ir du ūkininkus turime – gandrus. Kai pjauni žolę, jie nelabai linkę trauktis, turi aplenkti. Pas mus atvykę vokiečiai ir šveicarai vos ne apsikabinę su gandrais asmenukes daro“, – nuolatinius stovyklavietės gyventojus pristato Remigijus.
„Turime ir kiškį, per jį negalime kopūstų užsiauginti. Nugriaužia. Kurapkos šiemet braškes nulesė. Patys tik paragauti suspėjome“, – įspūdžiais dalijasi  Indrė ir nusijuokusi paaiškina, kad jie ant visų tų savo kaimynų visiškai nepyksta. Priešingai, jiems labai malonu, kad jų sodybą mėgsta paukščiai ir žvėrys.
„Pas mus ir briedžiai, ir stirnos ateina“, – akimirkomis, patirtomis gyvenant prie Arimaičių ežero, pasidalija Remigijus.
Matyt, natūrali gamta ir yra tas tikrasis masalas, dėl kurio į Arimaičius važiuoja svečiai iš užsienio. „Jie patys mus susiranda. Galbūt mėgstantys keliauti su kemperiais turi kokias grupes, kuriose keičiasi informacija, – apie stovyklavietės svečius pasakoja Indrė. – Neretai atvažiavę vienai nakčiai, pasilieka kelioms dienoms. Pastaraisiais metais mus suranda ir lietuvaičiai. Ypač sugrįžusieji iš užsienio. Gerai, kad ir mūsų žmonės nebebijo važiuoti ilsėtis su vaikais, nesibaimina įsikurti palapinėje. Per Jonines net dešimt mažamečių vaikų buvo stovykloje.“

Karolina Baltmiškė
Stovyklavietė „Arimaitis“
8 612 72576
8 670 11253
rx@arimaiciai.lt
http://www.arimaiciai.lt/

Reklama