Marius Jovaiša: fotografija – tai nuotykis
  NAUJIENOS

Marius Jovaiša: fotografija – tai nuotykis

Kategorija:

Miestas:
Spalio 8 d. Lentvario miesto bibliotekoje edukacinio fotografijos projekto „Blykstė 2020“ kvietimu viešėjo žymus fotografas, keliautojas, leidėjas, dokumentinių filmų autorius, sveiko gyvenimo būdo entuziastas Marius Jovaiša. Jis pristatė savo projektą „Neregėta Lietuva“, papasakojo apie fotografavimo iš oro ypatumus bei aistrą gyventi sveikai.Pirmasis menininko albumas „Neregėta Lietuva“, išleistas 2008 metais, tapo perkamiausia ir populiariausia knyga apie Lietuvą, išversta į 11 kalbų, pristatyta daugiau kaip 30 valstybių.

Kalbėdamas apie fotografiją, Marius Jovaiša akcentavo, kad jo kūrybos misija – skleisti žinią pasauliui apie Lietuvos grožį, parodyti šalies unikalumą bei pristatyti ją užsieniečiams. Visos nuotraukos darytos iš paukščio skrydžio. Toks fotografavimo būdas reikalauja daug pastangų. Norint padaryti gerą kadrą, reikia išmanyti fotografavimo ore subtilybes, žinoti, kokiu kampu pakreipti fotoaparato objektyvą, kokį rakursą parinkti, kad vaizdas būtų išskirtinis ir nepakartojamas. Dalydamasis patirtimi menininkas davė daug praktiškų fotografavimo patarimų.Visuomenės dėmesio sulaukė ir kitas Mariaus Jovaišos parengtas didelio formato albumas apie Kubą. Menininkui šis albumas svarbus ir dėl to, kad jam vieninteliam iš fotografų pirmą kartą Kubos istorijoje buvo suteiktas leidimas iš oro fotografuoti ir išleisti albumą apie šią paslaptingą šalį. Šio albumo egzempliorių fotografas padovanojo ir Lentvario bibliotekai. Menininkas taip pat išleido oro fotografijų albumus apie Meksiką ir Belizą.

Demonstruodamas savo darytas nuotraukas, Marius Jovaiša pasakojo apie savo keliones ir įspūdžius, apie pirmąjį žingsnį į gamtos fotografiją, kuris buvo dar vaikystėje, kai kartu su tėvu dalyvaudavo archeologinėse ekspedicijose, apie eksperimentinius orlaivius bei kitą įrangą, kuri jam padėjo užfiksuoti gražiausias akimirkas ir vaizdus.
Renginio metu, remdamasis savo asmenine patirtimi, Marius Jovaiša pasakojo, kad sveiką gyvenseną galima paversti pomėgiu ar netgi aistra. Jis mano, kad žmogus turėtų vienodai skirti dėmesio ir laiko savo proto bei kūno lavinimui. Juk nėra sunku skirti penkias minutes paprastiems tempimo pratimams ir išgerti stiklinę vandens, vakare po darbo greitu žingsniu nueiti kelis kilometrus, vis didinant atstumą, arba treniruoti širdį bėgiojant.Pristatymo metu autorius padovanojo savo knygų dalyviams, atlikusiems tam tikras sportines užduotis: bandymą stovėti ant rankų bei žongliruoti kamuoliukais.
Dėkojame fotografui Mariui Jovaišai už naudingus patarimus, už jaunimo skatinimą didžiuotis savo kraštu bei rūpintis fizine sveikata.
 
Kristina Gurnaja
Trakų viešosios bibliotekos
Lentvario filialo vedėja
 

Reklama