NAUJIENOS

Marcinkonyse vėl juokavo šalies humoristai

Kategorija:

Miestas:
Marcinkonių kultūros namų salė vos talpino žiūrovus, susirinkusius į kas antrus metus vykstančią, šiemet jau devintąją respublikinę humoro grupių šventę „Ėglis 2016“. Marcinkoniškiai ir svečiai turėjo puikią progą pasijuokti drauge su humoro grupių artistais iš Alytaus, Lazdijų, Vilkaviškio, Matuizų ir Kudirkos Naumiesčio.
Šventę vedę ir žiūrovus linksminę šmaikštieji „spanguoliečiai“ Natalija Čaplikienė ir Jonas Bajorūnas kiekvieną išėjusį į sceną sutiko su dzūkišku humoru. Jie džiaugėsi, kad šis festivalis jau tęsia gražias tradicijas, yra labai laukiamas  ir į jį noriai atvažiuoja įvairūs humoro kolektyvai.
Šių metų humoristų šventėje dalyvavę svečiai iš Lazdijų – humoro grupė „Dzyvų dzyvai“, vadovaujami Birutės Vanagienės, savo programoje „ Diagnozė – pensininkai“ „pabėrė“ šmaikščių vaizdelių iš pensininkų gyvenimo.
Irenos ir Juozo Abromavičių vadovaujamos humoro grupės „Sprigtas“ iš Alytaus artistai „Kasdienėse istorijose“ juokavo apie šių dienų Lietuvos aktualijas, pakvietė į kasdienes problemas pažvelgti su juoko gaidele.
Dažni Marcinkonyse vykstančių humoro švenčių svečiai – Vilkaviškio rajono policijos komisariato humoro grupė „02“, vadovaujama Vitalijaus Šidiškio, juokaudami drąsiai „pravėrė“ kasdienio policininkų gyvenimo užkulisius.
Pasišaipymo iš savęs ir kitų netrūko ir pikantiškoje humoristų iš Kudirkos Naumiesčio – Laimos Mockevičienės vadovaujamos grupės „Kanapa“ – programoje.
Energingosios Matuizų humoro grupės „MTV“ artistės kartu su režisiere Irena Čeplikiene linksmoje programoje „Savanorės“ šmaikštavo kariuomenės tema.
Nuotaikingame renginyje dalyvavęs vilnietis humoristas Vaclovas Vičius sakė, kad po „juoko vėliava“ šalyje yra susibūrę daugiau kaip trisdešimt kolektyvų, kuriuose juokauja arti dviejų šimtų humoristų. „Ir šis, ir kiti humoro festivaliai liudija, kad Lietuvoje ne tik geriama, politikuojama, žudomasi, bet ir juokaujama. Paplokim besijuokiančiai Lietuvai!“,– kvietė humoristas.
Marcinkonių seniūnijos seniūnas Vilius Petraška  dėkojo humoristams už šmaikštumą, linkėjo kūrybinės sėkmės, gerų koncertinių kelionių ir įteikė gėlių.
Varėnos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Marius Galinis bei  Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Giedrė Deviadaitė pasveikino šventės dalyvius, įteikė jiems Savivaldybės padėkas ir suvenyrus.
Vėliau gausūs šventės dalyviai ir svečiai buvo pakviesti paskanauti ant laužo virtos dzūkiškos rūgštynių sriubos, drauge pabendrauti ir pajuokauti.

Pasak šios jau tradicine tapusios kas antri metai vykstančios šventės sumanytojų marcinkoniškių Rimutės Avižinienės ir Natalijos Čaplikienės, humoro grupių šventė „Ėglis“ buvo sumanyta dėl to, kad norėjosi turėti savo, didžiausio Lietuvos kaimo, teatrų šventę. Todėl ir pavadinimą sumanė dzūkišką, ir labai jau vaidybos žanrui pritinkantį. Kadagys, dzūkiškai ėgliu vadinamas, dygus, bet labai sveikas augalas. Kaip ir kandus humoristų pasijuokimas iš savo ir kitų ydų – nemalonus, bet sveikas. Šaunu, kad kai vieni skundžiasi ir reiškia nesibaigiančias pretenzijas dėl įvairiausių sunkumų, kiti tiesiog juokiasi. Iš savęs, iš kitų, iš blogų savybių ir ydų. Hiperbolizuoti jumoristiniai vaizdeliai iš nūdienos gyvenimo – puiki proga tari iš šalies pamatyti iki šiol nematytus savo ir aplinkinių trūkumus.
 
Rūta Averkienė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Konkurso „Su savo augintiniu“ rezultatai

Matykime, išgirskime, padėkime

Reklama