NAUJIENOS

Mantas Varaška: medžiotoju nesu ne dėl gailestingumo, bet dėl atsakomybės suvokimo

Kategorija:

Miestas:

Corona trumpam užleido dėmesį lankams, taikikliams, karabinams ir kamufliažams. Soctinklai pasruvo žvėržudžių prakeiksmais, nekaltų šernų krauju ir netikromis atsipeikėjusių politikų ašaromis. Kaip tai išrišti į bent kiek loginį vaizdą?

 

Ar medžioklė iki šiol liko vyro ir vyriškumo įvaizdžiu? Jei dabartinei medžiotojų armijai pasiūlytum išlipti iš džipų, pasiimti vietoj graižtvinių ietis ar kirvius ir stoti prieš lokį ar stumbrą, didžioji dalis pridėtų kelnes. Tai nebėra vyriškas dalykas, tai nėra lygi kova kaip buvo anksčiau.

 

Ar medžioklė yra atsakingas užsiėmimas? Bent jau tvarka taip sako ir daugelis medžiotojų jos paiso. Aš medžiotoju nesu ne dėl gailestingumo, bet dėl atsakomybės suvokimo. Bet vienetiniai kvailiai arba paišdykaujantis elitas dažnokai prikuria nuotykių, kenkiančių medžiotojo vardui.

 

Ar medžioklė laikytina ūkio šaka? Per metus jie neprišaudytų net Vilkaviškio savivaldybės burnoms, todėl tikrai ne. Kaip reguliacija, selekcija? Galbūt, tačiau masiškai avis pjaunantys vilkai rodo, kad ne viskas gerai. Beje, dėl to kaltinti medžiotojų negali, yra kvotos.

 

Ar medžioklėje užsiimama tik medžiokle? Savaime aišku, kad ne. Būna ir malonių priedų. Bet kai tai tampa bebrinių politikų lobizmo užkulisiais, užknisa.

 

Ir galiausiai, ar medžiotojai – beširdžiai? Tikrai ne. Kas kas, o smerkiantys mėsvalgiai, pirmiausiai atsigręžkite į save. Tai kad jūs faršą ar jau gatavą kotletą suvalgote tipo nepraliedami gyvulio kraujo, tėra veidmainystė. Dar blogiau. Maitinatės tokia kiauliena ir paukštiena, kad pamatę jos auginimo, skerdimo sąlygas ilgam taptumėt vegetarais. Šiuo klausimu medžiotojai tiesiog arčiau realybės. Ir maitinasi sveikiau. Todėl jų veidukai sveikai pilni ir raudoni.

 

Į kur viską suvedu? Eikit ieškoti rimtesnių problemų, negu pusę Lietuvos pravirkdęs lapiukas. Tūkstančiai tokių lapiukų kasmet neišgyvena nuo kitų žvėrių, ne nuo medžiotojų. Dešimtys tūkstančių šernų pernai užsilenkė nuo maro, o ne nuo kulkų. Tai vadinama Atranka ir medžiotojų dalis čia labai kukli.

 

Mantas Varaška

Kazlų Rūdos savivaldybės meras


Reklama