Mantas Varaška: inauguracijos baliuje suklysta dvigubai
  NAUJIENOS

Mantas Varaška: inauguracijos baliuje suklysta dvigubai

Kategorija:

Miestas:

Manau, Prezidento inauguracijos balius buvo pirmoji naujo valstybės vadovo klaida. Pokylio vaizdus mačiau tik iš foto, tačiau jokios asmeninės nuoskaudos neturiu. Prezidento priesaiką liudijau dieną kaip buvęs Seimo narys ir meras. To pilnai pakako.

Liūdna dėl visumos. Gitanas Nausėda dar dieną tvirtino apie vieną Lietuvą. Vientisą tautą. Darnią visuomenę. Deja, inauguracijos baliuje suklysta dvigubai. Pirma – kviečiant tik visuomenės elitą. Antra – irzikuojant pakviesti ne tylųjį, akademinį elitą, bet nebent sau patiems fainus šou verslo, pramogų, pijaro veikėjus.

Su tokiu „elitu“ nelengva, nes dalis jų net nesuprato, į kokio lygio iškilmes buvo kviesti. Todėl nereikėtų stebėtis, jog dauguma jų neskyrė Prezidento pokylio nuo šunų kirpyklos atidarymo. Ir neskirs, nes jie nėra ir nebus tikrasis elitas.

Bet ar Prezidentas, tvirtai kalbėjęs apie vieną Lietuvą apskritai turėjo kviesti tik elitą? Ar jis (tiksliau jo komanda Povilas Mačiulis) negalėjo pakviesti dešimčių profsąjungų atstovų? Seniūnų asociacijos narių, Mokytojų, Gydytojų organizacijų dalyvių? Skautijos, tremtinių, studentų, moksleivių organizacijų atstovų ir taip toliau? Galėjo. Ir turėjo.

Galbūt tie periferijos žmonės nebūtų sutviskę armaniais, tačiau nebūtume matę ir tiek pigių pusnuogių silikonų. 
Lietuvoje yra bent 500 tvirtų bendruomenių, organizacijų, kurios ir atstovauja visuomenei. Vienos Lietuvos Prezidentui derėtų remtis į jas bent ateityje.

 

Mantas Varaška

Kazlų Rūdos savivaldybės meras


Reklama