NAUJIENOS

Linas Linkevičius: diplomatinės tarnybos mobilizacijos reikalaujantys iššūkiai Lietuvai išlieka

Kategorija:

Miestas:
Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kreipdamasis į tradicinį metinį suvažiavimą susirinkusius Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovus, akcentavo, kad užsienio politikos kursas nesikeičia, diplomatinės tarnybos mobilizacijos reikalaujantys iššūkiai Lietuvai išlieka.
„Didžioji dalis iššūkių, laukiančių Lietuvos, yra nuolatiniai ir reikalaujantys mūsų didelių pastangų ir susitelkimo, pavyzdžiui, regioninis saugumas ”, - sakė ministras.
L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad švęsdami NATO gyvavimo 70 – mečio sukaktį, labai gerai suvokiame, kad būtent narystė NATO ir sąjungininkų pajėgų dislokavimas šalyje sukūrė sąlygas stiprinti Lietuvos saugumą. Lietuvos žmonės jaučiasi saugesni, žmonių parama narystei NATO siekia net 86 proc.
„Lietuvos tikslas – efektyviai veikianti ir savo sprendimus įgyvendinanti NATO. Reagavimo greitis ir sprendimų priėmimo efektyvumas mums yra labai svarbūs klausimai, kuriems skiriame daug dėmesio Aljanse. Tikimės, kad visus juos aptarsime gruodį vyksiančiame NATO vadovų susitikime Londone“, - pabrėžė L. Linkevičius.
Anot ministro, santykiai su JAV, jos įsitraukimas, lyderystė NATO vaidina kertinį vaidmenį mūsų regiono saugumui: „Teigiamai vertiname JAV sprendimą dislokuoti papildomus 1 tūkst. karių Lenkijoje, šalia jau ten esančių 4.5 tūkst., įkurti JAV divizijos štabą ir stiprinti kitus pajėgumus“.
L. Linkevičius akcentavo ir naujas su JAV plėtojamas iniciatyvas –  šiais metais kartu su JAV Energetikos Valstybės sekretoriumi Riku Perriu inicijuotas trijų Baltijos šalių ir JAV Energetinis Dialogas (ENDI), kuris bus pagrindas įvairiems bendriems energetikos projektams įgyvendinti.
Kalbėdamas apie užsienio politikos tęstinumą bei Lietuvos paramą ES ir NATO plėtrai, ministras pažymėjo, kad švenčiant Rytų partnerystės politikos 10 – metį, svarbus ne naujų struktūrų ir institucijų kūrimas, o sėkmingas Rytų partnerystės šalių įsipareigojimų ir reformų įgyvendinimas.
„Pasiekėme, jog ES institucijos paskelbtų struktūruotų konsultacijų pradžią. Turime visi kartu siekti, jog jose ypač aktyviai dalyvautų tiek patys Rytų partneriai, tiek ir tradiciniai Rytų partnerystės draugai, kurių ratas turėtų plėstis“, - sakė L. Linkevičius.
Daug dėmesio pasisakyme ministras skyrė Lietuvos ekonominių interesų atstovavimui užsienyje, šalies ekonominei diplomatijai.
„Palanki makroekonominė aplinka suteikė galimybę skleisti pozityvias žinias apie Lietuvą kaip regiono lyderę Fintech, gyvybės mokslų, lazerinių technologijų srityse. 2020 metais, švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Lietuva galės džiaugtis visais savo pasiekimais. Lietuvos diplomatinės tarnybos dėka įtvirtinta narystė NATO ir ES užtikrina Lietuvai tokias saugumo ir ekonominės plėtros garantijas, kokių ji niekada neturėjo“, – džiaugėsi ministras.
Diplomatinių atstovybių vadovų susitikimas vyksta liepos 8 – 12 dienomis. Kasmet Vilniuje jie renkasi aptarti aktualių užsienio politikos klausimų, rengiami jų susitikimai su šalies vadovais, verslo ir kultūros bendruomene.

 
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama