NAUJIENOS

Lietuvos žydai už geležinės uždangos

Kategorija:

Miestas:
Lentvario miesto bibliotekoje eksponuojama Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus kilnojamoji paroda „Lietuvos žydai už geležinės uždangos“. 2014 m. atidaryta paroda sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo. Ją savo recenzijose palankiai įvertino žymūs Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Paroda buvo kuriama su tikslu paskatinti Lietuvos ir kitų šalių gyventojų domėjimąsi šia aktualia ir istoriografijoje bei muziejų praktikoje nauja tema, ieškoti atsakymų į probleminius šio kontraversiškai vertinamo laikotarpio klausimus ir stereotipus. Šiuolaikiški mobilūs lengvos konstrukcijos ištraukiami stendai suteikia galimybę parodą pristatyti Lietuvos kultūros ir švietimo įstaigų erdvėse.

Iš viso dvidešimt vienas mobilus ištraukiamas dvipusis stendas: tekstai, nuotraukų aprašymai ir informacija lietuvių ir anglų kalbomis. Remiantis muziejaus fonduose ir šalies archyvuose esančiais unikaliais šaltiniais bei amžininkų atsiminimais, parodoje pristatyti iki šiol visuomenėje mažai žinomi istoriniai faktai apie žydų padėtį Lietuvoje pirmosios sovietinės okupacijos metais: turto nacionalizavimą, kultūros suvaržymus, politinį persekiojimą,trėmimus; apie Holokaustą išgyvenusios negausios bendruomenės pastangas, nepaisant suvaržymų, atgaivinti tradicinį gyvenimą: religiją, kultūrą, švietimą pokario metais; apie atviras stalinines kosmopolitų ir gydytojų-žudikų kampanijas, švietimo, religijos, kultūros, Holokausto atminties suvaržymus, jidiš kalba kuriančių intelektualų persekiojimą, apribojimus profesinėje karjeroje.

Paroda parengta remiantis prieinamais šaltiniais ir eksponatais iš Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus rinkinių, dokumentais iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo, iš Lietuvos ypatingojo archyvo bei asmeninių archyvų.

Rugsėjo 28 d. Lentvario miesto bibliotekoje vyks parodos pristatymas – dalyvaus muziejininkė Aušra Rožankevičiūtė. Laiką pranešime atskiru skelbimu. Kviečiame aplankyti parodą nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 31 d. Lentvario miesto bibliotekoje.
 
Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo informacija
 

Reklama