NAUJIENOS

Lietuvos švietimo istorijos muziejus kviečia į parodą „Jie kūrė Lietuvą“

Kategorija:

Miestas:
Minint valstybės atkūrimo šimtmetį, prisimename tuos, kurie buvo modernios Lietuvos valstybės kūrėjai. Tai tūkstančiai įvairių specialybių, įvairių tautybių, skirtingų religijų ir socialinių grupių žmonės. Pedagogai, inžinieriai, sportininkai, aviatoriai, ūkininkai, muzikai kūrė valstybingumo idėją, saugojo bei puoselėjo lietuviškas tradicijas, dirbo tėvynei.
 
Lietuvos švietimo istorijos muziejus yra Kauno naujamiestyje, Vytauto prospekte, greta Senųjų Kauno kapinių, kuriose draugiškai sugyveno keturios religinės bendruomenės – evangelikai, musulmonai, katalikai ir stačiatikiai. Kapinės priglaudė ne tik paprastų miestiečių, karių, karo didvyrių, bet ir daugelio iškilių, švietimui ir kultūrai nusipelniusių, asmenybių palaikus. Tapo pasyvios rezistencijos vieta, tautos didvyrių panteonu. 1959 m. kapinės sunaikintos. Jų vietoje suprojektuotas poilsio parkas pavadintas Ramybės parku.
Šia paroda siekiame priminti Senųjų Kauno kapinių istoriją ir ten amžinybėn palydėtus žymius Lietuvos kūrėjus, įtraukti vietos bendruomenes, paskatinti diskusiją dėl šios išskirtinės miesto erdvės ateities.
 
Lauko stenduose pateikta informacija yra ne tik iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus, bet ir iš kitų Lietuvos muziejų rinkinių. Pasirinkta istoriškai svarbi simbolinė vieta – Senosios Kauno kapinės. Tikimės, kad vieša paroda sulauks ne tik kauniečių, bet svečių iš visos Lietuvos bei užsienio.
Maloniai kviečiame aplankyti parodą.
 
Parodos atidarymas vyks 2018 m. lapkričio 14 d. 14 val.
Paroda veiks nuo 2018 m. lapkričio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d.
Senosiose Kauno kapinėse, Vytauto pr.

Visuomenei organizuojamos ekskursijos po Senąsias Kauno kapines 2018.11.18 d. 12 val. ir 2018.11.21 d. 15 val.)
 
Projektą JIE KŪRĖ LIETUVĄ remia Lietuvos kultūros taryba.
 
 
 
Irma Gūžienė
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus
komunikacijos koordinatorė
 
 

19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama