NAUJIENOS

Lietuvos kultūros sostinės 2016 atstovų vizitas Čekijoje

Kategorija:

Miestas:
Simboliška, kad būtent 7 atstovų delegacija rugsėjo 8–11 dienomis vyko į Čekiją atstovauti septynių kalvų miestui – Telšiams. Su mūsų rajonu bendradarbiaujančio Krnov‘o miesto merė Jana Koukolova Petrova pakvietė dalyvauti jungtiniame kelių Europos šalių pasitarime dėl planuojamų bendrų tarptautinių projektų ir pristatyti savo kultūrinę programą svarbiausiame metų muzikos festivalyje.
Telšiai su Krnov‘o miestu bendradarbiauja jau daugelį metų. Keičiamasi patirtimi, idėjomis, vykdomi jungtiniai mainų projektai vaikams ir suaugusiesiems. Šiais metais į susitikimą Krnov‘e atvyko delegacijos ir iš kitų šalių: Lenkijos – Minsk Mazowiecki miesto ir Prancūzijos – San Egreve miesto. Krnov‘o savivaldybės sprendimu pasiūlyta parengti ilgametę strategiją miestų partnerių bendradarbiavimui vystyti. Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas diskusijos metu pritarė, kad toks planavimas palengvintų biudžeto formavimą savivaldybėse ir suteiktų geresnes galimybes siekti finansavimo iš įvairių fondų konkrečioms priemonėms įgyvendinti. Jo nuomone, bendradarbiavimo tarp miestų partnerių iniciatyvos turėtų neapsiriboti kultūriniais mainais ir planingai pasiekti kuo platesnę vietos bendruomenės dalį: verslininkus, ūkininkus, sportininkus, neįgaliuosius ir kitas suinteresuotas grupes. „Tokiu būdu mažų miestelių dalijimasis patirtimi duos rezultatų visam rajonui ir jo žmonėms,“ – teigė Telšių rajono vadovas.
Atvykusios oficialios delegacijos pasidalino patirtimi ir pateikė idėjas 2017 metų bendriems tarptautiniams projektams. Visų sutarimu buvo nutarta parengti konkrečias priemones tarptautiniam turizmui tarp miestų partnerių skatinti.
Per trumpą kelių dienų vizitą tarptautinio susitikimo iniciatoriai atskleidė vietos žmonių nuoširdumą, kultūros išskirtinumą ir regiono unikalumą. Atvykusios delegacijos buvo pakviestos apsilankyti Ostravos mieste esančiose anglies kasyklose, kurios nuo 1991 metų paverstos muziejumi. Svečiai turėjo galimybę nusileisti į tikras šachtas, esančias 22 metrai po žeme. Muziejaus gidas pasakojo, koks sudėtingas ir alinantis darbas anglies kasyklose. Šiuo metu Čekijoje dar yra 5 veikiančios anglies kasyklos.
Miesto parke dvi dienas vyko svarbiausias metų muzikos festivalis, kuriame savo 45 minučių žemaitiško folkloro programą pristatė ir 2016 metų Lietuvos kultūros sostinės kolektyvas „Sula“: Rita Macijauskienė, Linas Ulkštinas, Margarita Dargužienė ir Linas Šedvilas. Krnovo‘o miesto gyventojai liko sužavėti muzikantų energijos ir geros nuotaikos.
Telšių rajono delegacijos atstovai dar kartą įsitikino, kad tokie susitikimai miestuose partneriuose skatina didžiavimąsi Žemaitijos sostine, įkvepia naujoms idėjoms ir norui kurti bendrus mūsų bendruomenei prasmingus projektus.
 
 Telšių rajono savivaldybės informacija
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama